Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kołodziejczak: Przyczyn inflacji należy szukać w wysokich marżach handlu

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak zapowiedział w czwartek w Zamościu rozpoczęcie za cztery tygodnie szerokiej ofensywy spotkań na terenie całego kraju. Do najważniejszych problemów Polaków zaliczył: rozregulowany handel i wysokie ceny opału.
Reklama

Kołodziejczak zapowiedział "szeroką ofensywę spotkań i rozmów z ludźmi, które rozpoczniemy za cztery tygodnie w całej Polsce". "Będziemy spotykać się z ludźmi, jeździć, rozmawiać, przekonywać, że na Polskę można mieć lepszy pomysł, że może być zaplanowana" - wyjaśnił.

Następnie wskazał dwa najważniejsze problemy Polaków: rozregulowany, źle zorganizowany i przejmowany przez zagraniczne korporacje handel, który jego zdaniem jest przyczyną bardzo wysokiej inflacji oraz bardzo drogi opał.

Zdaniem Kołodziejczaka, przyczyn inflacji należy szukać w wysokich marżach. Lider AgroUnii zaproponował wizję państwa silnego, niezależnego energetycznie, żywnościowo i gromadzącego strategiczne zasoby, których zapasy mają wystarczyć na co najmniej kilka miesięcy.

Jarosław Miściur z AgroUnii powiedział, że ruch buduje w swoich strukturach związki zawodowe rolników i pracowników, które mają być "głosem obywateli".

Kołodziejczak dodał, że związki dysponujące strukturami w 12 województwach już teraz stanowią ważne zaplecze AgroUnii i liczą po kilkadziesiąt osób w każdym regionie.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum