Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Komisarz ds. handlu weźmie udział w X Europejskim Kongresie Gospodarczym


Miguel Arias Canete, Cecilia Malmström, Herman Van Rompuy, Dominique Ristori, Andris Piebalgs, Justina Mutale, Jorgos Papandreu, Alexander Stubb, Iveta Radičová, Eckart von Klaeden i Ian Brzeziński potwierdzili już udział w debatach jubileuszowej X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG, 14-16 maja).
Reklama

Brukselski top w Katowicach będą reprezentowali m.in. komisarze UE ds. handlu oraz energii i polityki klimatycznej. Do Katowic przyjadą politycy z krajów europejskich - od Finlandii po Grecję. W debatach nie zabraknie różnic w poglądach i punktach widzenia.

Wśród unijnych urzędników najwyższego szczebla na prezentację zasługuje przede wszystkim Cecilia Malmström, komisarz UE ds. handlu.

W Komisji Europejskiej pod przewodnictwem José Manuela Barroso pełniła funkcję komisarza ds. spraw wewnętrznych. Za kadencji Jean-Claudea Junckera Malmström objęła stanowisko komisarza ds. handlu. Zajmuje się tematami wymiany handlowej, reprezentowaniem UE w Światowej Organizacji Handlu (WTO) i na innych międzynarodowych forach handlowych czy negocjowaniem umów handlowych UE z kluczowymi krajami.

Obecność Malmström z pewnością wzbogaci merytorycznie blok tematów związanych z międzynarodową współpracą gospodarczą Europy z krajami Azji i Afryki, ale także sesje poświęcone problemom wewnętrznym UE, a ściślej jednolitemu rynkowi Unii, czy - tak ważnym dla polskich firm - regulacjom dotyczącym pracowników delegowanych.

Uwagę mediów przyciągnie zapewne wyrazista i barwna postać Justiny Mutale, działaczki i liderki społecznej, animatorki wielu przedsięwzięć związanych ze statusem i perspektywami społeczno-gospodarczego rozwoju Afryki i afrykańskiej diaspory w świecie.

Mutale nosi tytuł Afrykańskiej Kobiety Roku, jest założycielką Justina Mutale Foundation for Women's Leadership oraz członkinią i liderką wielu organizacji międzynarodowych działających na rzecz równouprawnienia płci, awansu społecznego i zawodowego kobiet, edukacji i oświaty zdrowotnej. Wśród projektów społecznych, które animuje, jest m.in. Positive Runway: The Global Catwalk, którego celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się HIV/AIDS.

Wśród uczestników spoza Europy o rozpoznawalnym nazwiskach warto wymienić Iana Brzezińskiego (prywatnie syn Zbigniewa - wieloletniego doradcy prezydentów USA), amerykańskiego eksperta ds. polityki zagranicznej i spraw wojskowych, doradcy sekretarza obrony ds. Europy i NATO w administracji George W. Busha.

Więcej o gościach EEC tutaj

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum