Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Komisja Etyki Reklamy kwestionuje dwie reklamy Tyskiego

Komisja Etyki Reklamy uznała dwie reklamy: telewizyjną i internetową piwa Tyskie (Kompania Piwowarska) za niezgodne z kodeksem. Chodzi o telewizyjną i internetową reklamę piwa Tyskie. Obie promują obchody 400-lecia browaru w Tychach, druga to aplikacja pt. "Reprymenda wuja", dostępna na Facebooku - podaje press.pl.
Reklama

Składający skargę na telewizyjną reklamę zauważył, że choć ilustruje ona 400-lecie browaru, to na puszce z piwem widnieje rok założenia 1629.
Przedstawiciele Kompanii Piwowarskiej tłumaczą, że mają dokumenty potwierdzające, że browar w Tychach istniał już w 1613 roku. Zdaniem KER pojawiające się w reklamie dwie daty powstania browaru mogą nadużywać zaufania odbiorców i wykorzystywać ich brak doświadczenia i wiedzy, dlatego do reklamy powinny zostać wprowadzone zmiany.

Kolejna skarga dotyczyła aplikacji "Reprymenda wuja", dostępnej na Facebooku. Jej bohaterem jest wuj udzielający reprymendy znajomym, którzy nie mogą uczestniczyć w imprezach. Autor skargi uważa, że reklama w negatywnym świetle przedstawia sytuację odmowy picia alkoholu lub jego spożywania w ilościach umiarkowanych. Przedstawiciele firmy podkreślili w odpowiedzi, że na reklamę składa się 13 krótkich filmów, które piętnują w zabawny sposób stosowanie wymówek spotykanych w relacjach towarzyskich w celu unikania spotkań z przyjaciółmi.

Zespół orzekający, biorąc pod uwagę, że w reklamie mowa jest nie tylko o wymówkach od spotkań towarzyskich, ale także o piciu piwa, uznał, że przedstawia ona w negatywnym świetle sytuacje odmowy spożycia piwa. Według KER reklama ta może dyskredytować niepijących.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum