Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Komputronik w I półroczu ze sprzedażą na poziomie 1 mld zł

Komputronik S.A.,dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internetowego komputronik.pl, w pierwszym półroczu roku obrotowego 2015/2016 odnotował skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 1,03 mld zł (wzrost o 2,6%). W ostatnich 6 miesiącach uruchomiono nowy magazyn centralny, otwarto nowe salony, w tym flagowy Megastore w Warszawie.
Reklama

W pierwszym półroczu rozpoczętego 1 kwietnia roku obrotowego 2015/2016, zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 77,1 mln zł, osiągając tym samym wzrost o 2,6%. W sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej marże na sprzedaży wzrosły o 0,2 p.p.

Łączna sprzedaż we wszystkich kanałach detalicznych, tj. w salonach i w sklepie internetowym wzrosła o 16,2%. Spółka wypracowała 12,9 mln zł EBITDA wobec 17,3 mln zł EBITDA rok wcześniej (spadek o 25,73%).

 Z początkiem czerwca uruchomiono nowy magazyn w parku logistycznym pod Poznaniem. Przeniesiono tam wszystkie operacje magazynowe i spedycyjne, a dodatkowa przestrzeń pozwoliła na kontynuację poszerzania naszego asortymentu o nowe kategorie produktowe, zwłaszcza w segmencie AGD i RTV – wyjaśnia Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Jednocześnie realizowana jest długoterminowa strategia przekształcania placówek franczyzowych w salony agencyjne i zwiększania powierzchni najlepiej prosperujących sklepów. Spółka zmodernizowała, relokalizowała i otworzyła w sumie kilkanaście salonów. - Kategorie AGD i RTV, które systematycznie rozwijamy, są mocno perspektywiczne. W ciągu roku zwiększyliśmy sprzedaż w tym segmencie o 120 proc. i liczymy na dalsze wzrosty – wyjaśnia Wojciech Buczkowski. Poza tym rozwijamy submarkę Komputronik Home, która będzie integralną częścią oferty dostępnej w sklepie internetowym Komputronik.pl. W dziewięciu kategoriach: „Dziecko”, Dom”, „Ogród”, „Uroda”, „Zdrowie”, „Motoryzacja”, „Turystyka”, „Hobby” i „Moda”, pojawi się kilkanaście tysięcy produktów – dodaje.

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum