Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Konfederacja Lewiatan: Potrzebny gospodarczy okrągły stół

Funkcjonowanie gospodarki jest dziś równie istotne jak powstrzymanie przyrostu liczby zakażeń - uważa Konfederacja Lewiatan. I apeluje, aby rząd wypracowywał rozwiązania dotyczące walki ze skutkami pandemii wspólnie z przedsiębiorcami, związkami zawodowymi czy samorządami.
Reklama

- Konieczne jest wdrażanie rozwiązań wypracowanych w prawdziwym dialogu z biznesem. Eskalacja epidemii wymaga od rządzących zmiany sposobu myślenia. Dziś hasłem przewodnim powinna być współpraca i współodpowiedzialność - mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

- Z nadzieją odebraliśmy ostatnio deklarację wicepremiera Jarosława Gowina o współpracy i dialogu z biznesem w walce ze skutkami pandemii. Cieszy nas zapowiedź, że rząd pracuje nad strategiami wsparcia dla polskiej gospodarki w perspektywie najbliższych 6-9 miesięcy, a także na najbliższe kilka lat. Właśnie takiego strategicznego spojrzenia w przyszłość brakuje nam w ostatnich miesiącach. Dobrym zwiastunem jest objęcie przez wicepremiera przewodnictwa w Radzie Dialogu Społecznego i jego otwarcie na spotkania z przedstawicielami biznesu. Rada to dobre miejsce, w którym możemy szybko i efektywnie zacząć pracę. Bo dziś potrzebujemy nowego gospodarczego okrągłego stołu, by wspólnie wypracować strategię - dodaje Maciej Witucki.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum