Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Konfederacja Lewiatan: Propozycja PiS ws. hipermarketów wprowadzi podwójne opodatkowanie

Zdaniem Konfederacji Lewiatan propozycja PiS ws. opodatkowania sieci handlowych złamie przejrzystość systemu podatkowego od działalności gospodarczej i wprowadzi podwójne opodatkowanie - od dochodów i od obrotu.
Reklama

Ponadto, według organizacji jest to niebezpieczny precedens otwierający możliwość „zasypywania dziury” budżetowej podatkiem obrotowym (dziś sieci, a co jutro?). Ponadto opodatkowanie sieci spowoduje wzrost cen produktów, szczególnie dóbr podstawowych, który uderzy głównie w najbiedniejszych oraz presję na obniżkę cen produktów dostarczanych przez mikro, małe i średnie firmy do sieci handlowych.

Jak wyliczyła Konfederacja Lewiatan, bezpośrednie koszty obietnic wyborczych dla firm i banków mogą wynieść ok. 7,5 mld zł, a korzyści 0,5 mld zł. Jednocześnie najważniejsze obietnice mogą kosztować budżet państwa ok. 50 mld zł, przy dodatkowych wpływach - dodatkowych podatkach od firm i banków - w wysokości 7,5 mld zł
- Propozycje większości partii, także PO i PiS, trudno nazwać programami, to raczej loteria obietnic wybranych przez spin doktorów jako przynęta na wyborców. Praktycznie żadne ugrupowanie - poza być może Nowoczesną - nie zaoferowało programu, który byłby jednoznacznie dobry dla gospodarki - ocenia Konfederacja Lewiatan.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum