Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Konopie na e-rynku. Ciecierski, Intenson, Excellence Cannabis i LiRoyal inwestują

Excellence – polski producent soków, syropów, napojów oraz produktów biobójczych – zainwestował w nową spółkę Excellence Cannabis SA wraz z partnerami strategicznymi: Intenson Europe i Januarym Ciszewskim. Ten ostatni wyraził także zainteresowanie  akcjami spółki LiRoyal.pl S.A., stworzonej przez Piotra Liroya-Marca. Strony podpisały list intencyjny.
Reklama
  • Excellence wraz z przewodniczącym rady nadzorczej Marcinem Ciecierskim objął ponad 46% akcji nowej spółki
  • Spółka będzie specjalizować się w produkcji wyrobów z olejem cannabis oraz na kryształach CBD – produktów spożywczych, kosmetycznych i suplementów diety
  • Partnerem będzie m.in. January Ciszewski, który inwestuje w spółkę o podobnym profilu, stworzoną przez Piotra Liroya-Marca

W styczniu 2021 roku zarząd Excellence podjął decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do przeniesienia notowań akcji spółki z NewConnect na rynek regulowany GPW.

Excellence wspólnie z Intensonem i Januarym Ciszewskim

– Tak, jak deklarowaliśmy powołaliśmy spółkę wraz z Intensonem i Januarym Ciszewskim. Excellence Cannabis ma bardzo ambitne plany – opracowanie własnych produktów, uruchomienie kanałów sprzedaży i bezpośredniego dotarcia do odbiorcy, a także w przyszłości bazowanie na własnych surowcach. To bardzo perspektywiczny rynek, na którym możemy szybko zbudować silną pozycję – mówi Marcin Ciecierski, przewodniczący rady nadzorczej Excellence.

W br. roku Excellence za kwotę 2,5 mln zł nabył 51 proc. udziałów w spółce Health Medica, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży suplementów diety. To inwestycja zgodna z kierunkiem rozwoju spółki i odpowiadająca na rosnący popyt rynkowy w tym segmencie. Spółka pracuje nad nowoczesną platformą internetowej sprzedaży suplementów diety, która powinna zostać uruchomiona do końca 2021 roku. Dla Excellence oznacza to wejście w nowy, perspektywiczny obszar działalności, oparty na dedykowanym modelu e-commerce. Ponadto firma objęła 10% akcji spółki Polskie Konopie. Będzie ona produkowała artykuły spożywcze z dodatkiem konopii, suplementy diety, a także rozpocznie sprzedaż wyrobów farmaceutycznych i medycznych oraz kosmetyków na bazie konopii.

January Ciszewski wierzy w konopie

Spółka LiRoyal.pl S.A., stworzona przez Piotra Liroya-Marca, już niedługo wyemituje akcje w ramach emisji crowdfundingowej. Na sprzedaż będzie seria o łącznej wartości 1 mln euro. Zainteresowanie akcjami tej spółki wyraził January Ciszewski, przedsiębiorca, inwestor indywidualny, obecny na polskim rynku kapitałowym od początku jego istnienia.

- Pozyskanie tak ważnego inwestora to dla nas gigantyczny krok w przód. To potwierdza, że jesteśmy pewnym, silnym graczem na rynku. Stoi za nami jakość, która wynika z pełnej kontroli procesu produkcji. To gwarantuje, że oferowane przez nas susze, jointy i oleje są najlepszej jakości. Chcemy rozwinąć się w Polsce, a następnie ruszyć na podbój rynków zagranicznych. Zaczniemy od Niemiec, bo tam jest ogromny potencjał, a następnie chcemy wejść na kolejne rynki europejskie, a później światowe, w tym USA – mówi Piotr Liroy-Marzec, prezes zarządu, współwłaściciel LiRoyal.pl S.A.

January Ciszewski podpisał list intencyjny z LiRoyal 13 maja br. Dotyczy on wsparcia spółki w jej wprowadzeniu na rynek akcji w ramach emisji crowdfundingowej. January Ciszewski, jako inwestor indywidualny, widzi duży potencjał w spółce LiRoyal i jej możliwościach rozwoju.

- Nie mam wątpliwości, że rynek konopny będzie rósł i to w szybkim tempie – powiedział inwestor January Ciszewski.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum