Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kontrola skarbowa w spółce Rovita

Małopolski Urząd Celno-Skarbowy zbadał księgi podatkowe Rovity. Urzędnicy zakwestionowali transakcje handlowe między bezpośrednimi dostawcami a spółką.
Reklama

Zarząd spółki Rovita podał, że do firmy wpłynął protokół z badania ksiąg podatkowych za okres od marca do kwietnia 2016 roku, przeprowadzonego w spółce przez Naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie.
Zakres kontroli obejmował rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za miesiące od marca do kwietnia 2016 roku.

W wyniku badania urzędnicy zakwestionowali transakcje handlowe między bezpośrednimi dostawcami a spółką, które dotyczyły towarów handlowych będących przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Zarząd firmy obecnie analizuje treść protokołu pod kątem złożenia zastrzeżeń do protokołu kontroli, bowiem spółka nie zgadza się z oceną i wnioskami zawartymi w protokole.

Zarząd Rovity w celu zachowania należytej staranności, po zapoznaniu się z protokołem z badania ksiąg podatkowych, podjął decyzję o podaniu tej informacji, pomimo wstępnego etapu postępowania, do publicznej wiadomości. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum