Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Koronawirus nie zatrzymał rozbudowy Gemini Park Tychy

Równo dwa lata temu otwarto Gemini Park Tychy. Teraz rozpoczyna się rozbudowa centrum handlowego. W rezultacie galeria zostanie powiększona o blisko 7 tys. m kw. Po rozbudowie jej powierzchnia będzie wynosić około 44 tys. m kw.
Reklama

W nowej części powstać ma m.in. liczące sobie ok. 2,5 tys. m kw. kino, a także nowe lokale gastronomiczne i punkty usługowe. Dzięki rozbudowie powiększona zostanie także obecna strefa restauracyjna. Ponadto w dobudowane części inwestor deklaruje stworzenie strefy zabaw dla dzieci.

- To inwestycja, którą zapowiadaliśmy już w dniu otwarcia galerii w marcu 2018 roku. Teraz przyszła pora na realizację obietnic.  Prace nad nową częścią Gemini Park właśnie ruszyły i jak szacujemy potrwają  ponad rok - mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Wykonane zostały już prace rozbiórkowe nawierzchni parkingu zewnętrznego wraz z  drogą, a także prace związane rozbiórką elewacji, daszków i słupów oświetleniowych. Prowadzone są również prace związane z wykonaniem instalacji elektrycznej na terenie budowy. Rozpoczęły się też roboty ziemne oraz fundamentowe.  Realizuje je Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

- Etap, który dziś możemy obserwować potrwa do połowy czerwca i zakończy się przygotowaniem fundamentów nowej części Gemini Park. Lada moment też do pracy przystąpią żurawie budowlane. Jeden, mający 40 metrów wysokości i 55 metrów w promieniu, już stoi. Montaż drugiego zakończy się jeszcze w tym tygodniu - mówi Misztalewski.

Wszystkie prace realizowane są od północnej strony Gemini Park, vis a vis byłego hipermarketu TESCO. Nowa część zostanie nadbudowana nad istniejącym parkingiem zewnętrznym, który po otwarciu nowej części znajdzie się pod galerią. Jak zapowiada inwestor, architektonicznie nowa część nawiązywać będzie do zastanego budynku. Także wnętrze ma być kontynuacją obecnej aranżacji.

Kto wprowadzi się do nowych lokali? - Trwają już rozmowy z najemcami. Mamy kilka pomysłów, zwłaszcza w ofercie gastronomicznej, które chcielibyśmy zrealizować. Jednym z nich jest restauracja, która byłaby zapleczem dla strefy ekonomicznej  - mówi Misztalewski.

Z uwagi na trwającą obecnie pandemie SARS-CoV-2 na terenie budowy Gemini Park obowiązuje zaostrzony rygor sanitarny oraz cały szereg obostrzeń, jakie wprowadził inwestor wraz z wykonawcą. Robotnicy muszą stosować się do procedur sanitarnych m.in. pracować w maseczkach oraz zachować należyty odstęp między sobą.

Na placu budowy pracuje obecnie 60 robotników. Ta liczba z czasem będzie się zwiększać.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum