Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Koronawirus wstrząśnie handlem? Brytyjczycy też robią zapasy

24 proc. brytyjskich sprzedawców detalicznych stwierdziło, że zakłócenia łańcucha dostaw spowodowane przez koronawirusa mogą prowadzić do „trwałej zmiany w ich działalności”. Jedynie 7 proc. z badanych sprzedawców - od żywności po modę oraz zdrowie i urodę - stwierdziło, że jest wystarczająco elastyczna, aby móc zmieniać dostawców.
Reklama

W badaniu, w którym firma konsultingowa Retail Economics przepytała 30 detalistów, stwierdzono również, że co dziesiąta osoba zaczęła już gromadzić zapasy żywności z obawy przed wybuchem epidemii w Wielkiej Brytanii.

Podkreślając potencjalny wpływ koronawirusa na brytyjskich sprzedawców detalicznych i zachowania konsumentów, raport wskazał, że 45 proc. detalistów już widzi negatywny wpływ na sprzedaż. 75 proc. detalistów spodziewa się spadku sprzedaży, jeśli wirus będzie się utrzymywał.

Oddzielne badanie gospodarstw domowych przeprowadzone przez Retail Economics w Wielkiej Brytanii wykazało, że 15 proc. osób unikało w ostsnim czasie środków transportu publicznego, 23 proc. unikało kontaktu z innymi ludźmi, a 9 proc. zaprzestało wychodzenia do restauracji i miejsc rekreacyjnych.

Jeśli sytuacja związana z koronawirusem ulegnie eskalacji, ankietowani deklarują również ograniczenie zakupów. Dane sugerują, że może to mieć potencjalny wpływ na liczbę odwiedzin i wydatki konsumentów na głównych ulicach handlowych. 49 proc. kupujących rozważy zakup większej liczby towarów przez internet, aby uniknąć fizycznych sklepów.

Połowa ankietowanych konsumentów stwierdziła, że ​​uniknie zakupów online od międzynarodowych sprzedawców, którzy wysyłają produkty bezpośrednio z Chin, w których wybuchła epidemia koronawirusa.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum