Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Koronawirus z pozytywnym wpływem na wyniki kwartalne Delko

W I kwartale br. Delko uzyskało 215 167 tys. zł przychodów ze sprzedaży względem 162 823  tys. zł w analogicznym okresie ub. r.  Zysk netto wyniósł 6 481 tys. zł, w I kwartale 2019 była to kwota rzędu 2 715 tys. zł.
Reklama

Na osiągnięte wyniki w I kwartale 2020r. wpływ miała przede wszystkim konsekwentna realizacja strategii Grupy Kapitałowej, której głównymi elementami są: efektywne zarządzanie marżą i kosztami operacyjnymi; efektywne zarządzanie kapitałem pracującym; rozwój sprzedaży własnych produktów; rozwój własnej sieci detalicznej - podała spółka w raporcie.

W I kwartale br. z powodu epidemii Covid 19 Delko odnotowało wzrost sprzedaży artykułów higienicznych i dezynfekcyjnych oraz wybranych artykułów spożywczych. Miało to wpływ na wzrost przychodów ze sprzedaży i zyski Grupy Kapitałowej Delko.

Podstawowy przedmiot działalności Grupy dotyczy: sprzedaży wyrobów chemicznych i artykułów użytku domowego i osobistego, sprzedaży detalicznej kosmetyków, artykułów higienicznych i chemii gospodarczej, sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych, świadczenia usług pośrednictwa w handlu oraz wynajmu pomieszczeń.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum