Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Koszalin Power Center ruszy w przyszłym roku. Leroy Merlin nabywcą działki

SGI, warszawski deweloper i inwestor, podpisał umowę sprzedaży gruntu firmie Leroy Merlin. Przedmiotem transakcji jest działka o powierzchni ponad 4 ha w Koszalinie. Mają na niej powstać m.in. sklepy budowlane i z wyposażeniem wnętrz.
Reklama

SGI sprzedaje działkę w Koszalinie pod budowę centrum handlowego

– Transakcja była na tyle skomplikowana, że cały proces uzgodnień, w tym uzyskania pozwolenia na budowę, trwał cztery lata. Teraz, gdy wszelkie formalności zostały już dopełnione, inwestycja może przejść w kolejną fazę – mówi prezes SGI Robert Stachowiak.

Działka znajduje się w Koszalinie, bezpośrednio przy węźle drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem, oraz ulicy Władysława IV, głównej drogi wylotowej nad morze.

Koszalin Power Center na ostatniej prostej

 – Nasz projekt przechodzi do kolejnego etapu realizacji. Stanowi on już ostatnią prostą przed otwarciem i powitaniem pierwszych klientów tego kompleksu handlowego w pierwszym kwartale 2024 r. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z komercjalizacji obiektu. Zaowocowała ona doskonale dobraną ofertą zakupową, która już na rok przed otwarciem została skompletowana – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Central Europe.

– Cieszę się że sfinalizowaliśmy transakcję i w niedalekiej przyszłości otworzymy sklep, w którym będziemy mogli odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców Koszalina i okolic – powiedział Rafał Krzepkowski, dyrektor rozwoju Leroy Merlin Polska.

Zgodnie z założeniami inwestorów: Acteeum, Leroy Merlin i Agata Meble nowe centrum handlowe Koszalin Power Center o powierzchni 38 tys. mkw. ma powstać w I kwartale 2024 roku. W skład centrum będzie wchodził m.in. samodzielny sklep Leroy Merlin oraz Agata Meble.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum