Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kraft Heinz z ważną deklaracją w sprawie cen

Gigant spożywczy - Kraft Heinz - w zeszłym roku podniósł ceny o ponad 15%. Firma zarobiła, ale teraz obserwuje spadek wolumenów. Na ten rok producent nie planuje dalszych podwyżek cen.
Reklama

Portal retaildetail.eu podkreśla, że Kraft Heinz opublikował lepsze niż oczekiwano wyniki za czwarty kwartał minionego roku finansowego: przychody wzrosły o 10% do 7,38 miliarda dolarów a zysk netto wyniósł 890 milionów dolarów w porównaniu do straty w ubiegłym roku.

Drożej się już nie da?  Kraft Heinz mówi o suficie

Dobre dane wynikają z ogromnego wzrostu cen, średnio aż o 15,2%, który z nawiązką zrekompensował spadek wolumenu o 4,8%. Mimo to ceny wydają się teraz sięgać sufitu: producent zwraca uwagę, że coraz więcej konsumentów szuka tańszych alternatyw.

- Patrząc na resztę roku, nie mamy obecnie planów ogłoszenia nowych cenników w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej i większości Azji – powiedział dyrektor generalny firmy Miguel Patricio.

Konsumenci mają dość

Pod koniec ubiegłego roku eksperci mówili: Konsumenci gotują więcej w domu, aby obniżyć koszty, co działa na korzyść gigantów FMCG. Zapowiadali jednak, że pułap podwyżek może być jednak bliski.

Kraft Heinz spodziewa się nieco niższego zysku w 2023 r., ponieważ koszty surowców i dostaw pozostają wysokie.

 

W asortymencie firmy Kraft Heinz znajdziemy ketchupy, sosy, fasolkę w puszce oraz musztardę.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum