Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Krwiobus przed Westfield Arkadia

Okres okołoświąteczny jest wyjątkowym czasem, gdy częściej niż zwykle myślimy o ludziach dookoła nas. Jednym ze sposobów pomocy zupełnie obcym osobom jest oddanie krwi. Będzie to możliwe w specjalnym krwiobusie, który stanie przed Westfield Arkadia w piątek, 16 grudnia. Partnerem zbiórki krwi jest Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Dar Serca”.
Reklama

Po raz kolejny Westfield Arkadia chce zwrócić uwagę na szczególną rolę krwi – jest ona niezbędna, by skutecznie ratować zdrowie i życie ludzi. Pomimo rozwoju medycyny jak dotąd nie udało się stworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Dlatego niezmiennie ważna jest promocja honorowego krwiodawstwa. W tym roku centrum handlowe Westfield Arkadia współorganizowało już trzy zbiórki krwi: 18 marca, 10 czerwca i 9 września. Podczas nich zarejestrowano 72 osoby, spośród których 41 oddało łącznie ponad 18 litrów krwi.

Najbliższa zbiórka odbędzie się w piątek, 16 grudnia w godzinach 10.00-15.00. Krwiobus stanie przed wejściem głównym do Westfield Arkadia od strony fontanny.

Kto może oddać krew? – podstawowe informacje  

Krew mogą oddawać osoby dorosłe od 18. do 65. roku życia, ważące co najmniej 50 kilogramów. Ważne by w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywały: akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie miały wykonanych zabiegów endoskopowych oraz nie były leczone krwią i jej składnikami. Nie wolno oddawać krwi w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią, a także: 6 miesięcy po porodzie, 3 miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią oraz 6 tygodni po poronieniu. Ponadto nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki.

Krew można oddać po 6 miesiącach od zabiegu chirurgicznego i minimum 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej oraz co najmniej 2 tygodnie po ustąpienia objawów grypy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum