Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Która partia ma najlepsze pomysły na walkę z inflacją?

16,7 proc. badanych uważa, że najlepsze pomysły na walkę z inflacją przedstawiła PO; zdaniem 16,4 proc. - PiS; 7,5 proc. respondentów wskazało Polskę 2050; 6,8 proc. - Konfederację, 5,1 proc. - Lewicę, a 3,1 proc. - PSL-Koalicję Polską - wynika z sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”.
Reklama

Według badania 41,4 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

Uczestników badania spytano o to, który obóz polityczny - ich zdaniem - przedstawił do tej pory najlepsze pomysły na walkę z inflacją w Polsce.

Na tak postawione pytanie niemal taki sam odsetek badanych wskazał na PO, jak i na PiS - 16,7 proc. respondentów odpowiedziało, że jest to Platforma Obywatelska; z kolei 16,4 proc. badanych wskazało PiS.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050, na którą wskazało 7,5 proc. badanych. Według 6,8 proc. badanych najlepsze do tej pory pomysły na walkę z inflacją w Polsce przedstawiła Konfederacja; zdaniem 5,1 proc. badanych - Lewica. 3,1 proc. respondentów wskazało natomiast PSL-Koalicję Polską.

2,9 proc. badanych w sondażu odpowiedziało, że najlepsze do tej pory pomysły na walkę z inflacją w Polsce przedstawił "ktoś inny". Z kolei 41,4 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 5-6 lipca 2022 przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia; próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Jak przekazano na stronie "Rzeczpospolitej", struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne. (PAP)

sdd/ mmu/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum