Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kupon na 10 dolarów wystarczy, by oddać swoje dane

Ponad połowa ankietowanych Amerykanów (56 proc.) stwierdziła, że odstąpi cześć swoich danych w zamian za specjalne bonusy, oferty i spersonalizowane doświadczenia.
Reklama

60% konsumentów przyznaje, że ujawniłoby swoje dane, takie jak wiek, wykształcenie czy stan cywilny reklamodawcom w zamian za kupon o wartości 10 USD. 

W porównaniu z poprzednim rokiem, dwóch na trzech konsumentów jest bardziej świadomych tego, w jaki sposób ich dane są obecnie wykorzystywane. Ponadto 83% twierdzi, że wie, iż firmy aktywnie śledzą dane o ich lokalizacji” - informuje Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies.
Według wspomnianego badania RSI, największa grupa konsumentów to osoby gotowe by udostępnić swoje urodziny (39%), ulubione napoje (35%) czy informacje na temat ulubionej formy spędzania czasu (31%), oczywiście jeśli to co mogą otrzymać w zamian - będzie wystarczająco atrakcyjne. Jednak są też informacje, które klienci woleliby zachować tylko dla siebie. Obejmują one dane o dochodach (35%), dane kontaktowe (takie jak emil czy nr telefonu) (29%) czy odnośniki do profili w mediach społecznościowych (27%) - bez względu na kontrofertę.

RIS News podaje, że 87% konsumentów robi zakupy w sieci za pośrednictwem komputera i pozostawia po sobie ogromną ilość śladów.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum