Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

KZRSS "Społem" to 240 spółdzielni i 2,5 tys. sklepów

Pod szyldem „Społem" działa około 300 samodzielnych Spółdzielni, z czego 240 jest zrzeszonych w KZRSS „Społem". - Posiadamy 2,5 tys. sklepów o łącznej powierzchni sprzedażowej 407,5 tys. mkw., 157 piekarni, 130 restauracji i barów, 49 Spółdzielczych domów towarowych, ponadto w naszych sklepach klienci znajdą 255 produktów oznaczonych marką własną „Społem" - podaje KZRSS.
Reklama

Spółdzielnia jest autonomicznym zrzeszeniem osób, które zjednoczyły się dobrowolnie w celu zaspokojenia swoich wspólnych aspiracji i potrzeb ekonomicznych, społecznych i kulturalnych poprzez współposiadane i demokratycznie kontrolowane przedsiębiorstwo – stwierdza definicja spółdzielni, stanowiąca wstępną część Deklaracji Spółdzielczej Tożsamości.

- Definicja ta doskonale oddaje podwójny charakter spółdzielni, która z jednej strony jest grupą osób mających zbliżone potrzeby i wspólne cele, a więc zrzeszeniem, a z drugiej strony przedsiębiorstwem prowadzonym przez te osoby, właśnie dla realizacji tych celów, dla których osoby owe założyły spółdzielnię - czytamy na stronie KZRSS "Społem".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum