Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

KZSM mówi "nie" systemowi Nutri-Score

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich – Związek Rewizyjny podjął współpracę w ramach projektu przeciwdziałania wprowadzeniu obowiązkowego systemu znakowania wartością odżywczą na froncie opakowania opartego na kolorach świateł ulicznych (traffic lights) w Polsce oraz UE tj. systemu Nutri-Score.
Reklama

KZSM uważa, że nie ma dobrych i złych produktów spożywczych, są jedynie zdrowe lub niezdrowe diety, a system Nutri-Score klasyfikuje produkty nie uwzględniając wielu korzystnych lub wręcz niezbędnych składników odżywczych jak witaminy czy składniki mineralne oraz szeregu innych ważnych cech produktów.

Administracja Unii Europejskiej prowadzi prace mające na celu wprowadzenie wspólnego systemu oznaczania produktów wartością odżywczą na froncie opakowania (FOPNL). Jednym z rozważanych rozwiązań jest wdrożenie systemu Nutri-Score, który jest obecny w kilku krajach UE.

KZSM wspiera kampanię NUTRISCORE – FAKTY

Celem kampanii NUTRISCORE – FAKTY jest pokazanie na podstawie szeregu badań i ekspertyz, jaki wpływ ma system Nutri-Score na percepcję konsumentów, ich wybory zakupowe oraz postrzeganie co jest zdrowym produktem, który można konsumować bez ograniczeń.

Całość na portalspozywczy.pl
 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum