Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Łańcuch lampek jak z Warszawy na biegun północny. Ile ozdób kupią Polacy?

Początek grudnia to idealny czas, by pomyśleć o przedświątecznej dekoracji domu. Przeglądamy swoje piwnice i szafy w poszukiwaniu pudeł z zeszłorocznymi ozdobami. A gdyby tak w tym roku podejść do sprawy inaczej, poszukać inspiracji i sprawdzić, co najczęściej wybierają kupujący na Allegro?
Reklama
  • W ciągu ostatniego roku na Allegro sprzedano łącznie ponad 4,5 tys. kilometrów lampek choinkowych. Tyle wystarczy, by połączyć Warszawę z biegunem północnym.
  • Liderem kategorii ozdób choinkowych niezmiennie pozostają bombki i ozdoby choinkowe.
  • Polacy najczęściej ubierają swoje choinki na biało. Ozdoby w tych kolorach stanowią ponad 20 proc. całej sprzedaży.

Z danych Allegro wynika, że w listopadzie i grudniu klienci kupowali każdego miesiąca setki tysięcy produktów z kategorii bombek i ozdób choinkowych. Co naturalne, kupujący bardzo chętnie wybierali również oświetlenie choinkowe.

Z Warszawy na biegun północny 

Gdyby połączyć łańcuchy wszystkich sprzedanych w tym roku lampek, powstałby jeden tak długi, że wystarczyłby na połączenie Warszawy z biegunem północnym (około 4,2 tys. km) i jeszcze zostałoby na krótszy, łączący Warszawę z Poznaniem (około 300 km). Najbardziej popularnym kolorem lampek jest biały (lampki w tym kolorze stanowią około 60 proc. wszystkich sprzedanych w ostatnim roku). Na kolejnych miejscach znajdują się wielokolorowe, żółte, niebieskie i inne. Czerwone zamykają zestawienie.

Najczęstszy kolor na Święta to biel

Jak mowa o kolorach ozdób, tegoroczny lider popularności utrzymał swoją pozycję sprzed roku. Białe bombki, łańcuchy i inne przystrojenia choinkowe stanowią w tym roku prawie 21 proc. sprzedaży (w ubiegłym niemal 27 proc.). Drugie miejsce to zmiana, w zeszłym roku klienci Allegro chętniej sięgali po czerwone ozdoby (15,7 proc.), w tym częściej wybierają ozdoby w kolorze naturalnym (prawie 17 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się produkty w odcieniach czerwieni, brązu i beżu, wielokolorowe i inne.

W obecnym okresie kupujący chętnie wybierają kartki świąteczne, opakowania prezentowe i choinki. Z tych ostatnich najczęściej sprzedawane mają nie więcej niż 100 cm wysokości, a razem z wyższymi niż 250 cm stanowią 50 proc. całej sprzedaży choinek na Allegro.

Przedświątecznych inspiracji dostarczają specjalne spoty Allegro emitowane w telewizji, radiu, a także w serwisach VOD, mediach społecznościowych i innych, cyfrowych kanałach. Pomysłów nie brakuje też w świątecznym kalendarzu adwentowym, w ramach którego użytkownicy Smart! mogą liczyć również na specjalne oferty cenowe - od 1 grudnia, codziennie o 10:00 na stronie pojawiają się nowe promocje na produkty, którymi najchętniej obdarowujemy bliskich.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum