Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lavazza: Szykują się spore podwyżki cen kawy

Kawa zdrożeje o 8–10 proc. - ostrzega Gruseppe Lavazza, wiceprezydent Grupy Lavazza, w rozmowie z "Rzeczpospolitą". . Wylicza, że lista problemów, z jakimi trzeba się zmagać, jest długa: wzrost kosztów energii, surowców, do wyzwań z logistyką doszła wojna
Reklama

Giuseppe Lavazza przyznaje, że inflacja to problem, który prowadzi do spadku siły nabywczej konsumentów. - A w efekcie ograniczania wydatków, zwłaszcza na pozycje nieuważane za te pierwszej potrzeby. W efekcie ostrożne postawy zakupowe i redukowanie wydatków prowadzą do spadku popytu, a w konsekwencji mogą wpływać na pojawienie się recesji. To znacznie większy problem niż rozważania, czy klienci będą kupowali tańszą kawę - mówi w rozmowie z "Rz".
Mówi, że ceny kawy muszą pójść w górę.
- Na półkach jej ceny powinny w tym roku wzrosnąć o 8 do 10 proc. To efekt także złych warunków klimatycznych z zeszłego roku: w Brazylii uderzył mróz, zniszczył wiele plantacji i produkcja się zachwiała. W efekcie ceny eksplodowały, mówimy nawet o 100-proc. wzroście cen surowca. Oczywiście nikt nie podniesie cen detalicznych w takiej skali, byłoby to zabójcze dla rynku - dodaje.

Całość w Rzeczpospolitej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum