Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

LEGO uhonorowało polską noblistkę. Figurka Wisławy Szymborskiej już w sprzedaży

Wisława Szymborska to jedna z najwybitniejszych poetek w historii Polski i laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W 2012 roku zmarła w wieku 88 lat, ale jej dzieła nadal są czytane i cieszą się uznaniem na całym świecie. Teraz, w ramach hołdu dla jej życia i twórczości, firma LEGO stworzyła figurkę Wisławy Szymborskiej.
Reklama

Figurka została zaprojektowana przez kolekcjonera i uczestnika pierwszej edycji LEGO Masters, Łukasza Więcka. Figurka Wisławy Szymborskiej została wykonana z klocków LEGO i przedstawia poetkę w charakterystycznej pozie, z książką w ręku i uśmiechem na twarzy. 

Wisława Szymborska nie jest osamotniona, ponieważ w ogromnej serii minifigurek LEGO, nie brakuje cenionych artystów, poetów i pisarzy. Wśród nich można znaleźć takie nazwiska jak William Shakespeare, Hans Christian Andersen, Edgar Allan Poe, Ernest Hemingway i Agatha Christie. 

 

Twórcy figurki Wisławy Szymborskiej podkreślają, że chcieli uczcić jej wkład w kulturę polską i światową oraz zainspirować młodsze pokolenia do poznania twórczości tej wybitnej poetki. Figurka została przygotowana z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, który przypadał 21 marca. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum