Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Leroy Merlin miał wpadkę ze sprzedażą rosyjskich produktów jako polskich. Teraz nie działa strona

Kilka dni temu Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin ogłosił, że Leroy Merlin sprzedaje rosyjskie i białoruskie produkty? Sieć odpowiedziała, że to błąd pracownika. Teraz strona firmy i jej e-sklep nie działa. Wyświetla się błąd. Po kilku godzinach awaria została naprawiona i e-sklep zaczął działać.
Reklama

- W trakcie dokonywania przeglądu produktów pochodzenia rosyjskiego i  białoruskiego, które mamy jeszcze na stanie, doszło do pomyłki ze strony naszego pracownika. Uznał on, że skoro nie kupujemy płyty OSB z Rosji, to należy zmienić kraj pochodzenia na Polskę. Produkt ten jest dostarczany również przez polskich dostawców i co ważne, przy tych samych parametrach technicznych. Opisy trzech produktów, które błędnie zmieniono, zostały już skorygowane i zawierają właściwe informacje. Jest nam bardzo przykro, że taka sytuacja zaistniała, nie powinna się ona zdarzyć. Naszym celem nie było wprowadzenia kogokolwiek w błąd - oświadcza Leroy Merlin.

 

 

Leroy Merlin: Naszym celem nie było wprowadzenia kogokolwiek w błąd

Sieć przypomina, że jednoznaczna decyzja o zerwaniu współpracy z dostawcami z Rosji i Białorusi została podjęta przez Zarząd Leroy Merlin Polska 2 marca 2022 roku i bezustannie, w pełni obowiązuje.

- Takie działanie było i jest wyrazem naszej solidarności z Ukrainą i jej mieszkańcami, jaką wyrażamy zarówno jako Leroy Merlin Polska, jak i jako 13 tysięcy pracowników naszej sieci w naszych codziennych działaniach. Zgodnie z tą decyzją z marca, po zerwaniu współpracy z dostawcami z Rosji i Białorusi sprzedajemy jedynie produkty, które zostały z dostaw i zamówień sprzed marca 2022. Pragniemy podkreślić, że częścią wspomnianej decyzji z marca jest też to, że cały dochód ze sprzedaży tych produktów przekazywany jest na rzecz obywateli ukraińskich poszkodowanych przez inwazję Rosji na ich kraj - dodaje sieć.

Pierwsze półrocze 2022 roku może okazać się najtrudniejsze w historii polskiego oddziału Leroy Merlin. Grupa w ubiegłym roku obchodziła 25-lecie obecności na polskim rynku. Fala krytyki i liczne manifestacje z powodu pozostania szyldu na rynku rosyjskim przyćmiły sukcesy firmy w naszym kraju.


Właściciel Leroy Merlin trzecim światowym graczem w branży DIY

Grupa Adeo do której należy m.in. sieć Leroy Merlin, jest liderem w Europie i trzecim największym graczem na świecie w branży majsterkowania i DIY, dzięki obrotom w wysokości 26 mld euro w 2020 r. Za sprawą sieci 900 zintegrowanych sklepów, platform sprzedażowych i partnerstw platformowych, ADEO oferuje rozwiązania dla domów i mieszkań w 20 krajach i jest jedynym graczem na rynku o tak szerokim zasięgu międzynarodowym. Jaki inne marki oprócz Leroy Merlin ma Grupa? Bricoman, Zôdio, Weldom, Kbane, Alice délice, Bricocenter, Décoclico.fr, Lightonline oraz Quotatis. 

 Pierwszy sklep sieci w Polsce został otwarty w 1996 roku, w Piasecznie pod Warszawą. Drugi sklep powstał dwa lata później w Warszawie na Białołęce, a trzeci na początku 1999 roku w Gdańsku. W kolejnych latach było otwieranych po kilka sklepów rocznie niemal w każdym województwie.

Zysk spółki Leroy Merlin Polska za 2020 r. to 345 985 000 zł.  Zysk za 2019 r. to 238 417 000 zł, co oznacza wzrost o 107 568 000 zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum