Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Leroy Merlin opuszcza Rosję na dobre. Grupa Adeo wydała oświadczenie

Władze Grupy ADEO podały, że proces wycofywania się sieci Leroy Merlin z rosyjskiego rynku rozpoczął się kilka miesięcy temu a wraz z wybuchem wojny w Ukrainie grupa wstrzymała nowe inwestycje w Rosji. Teraz na dobre opuszcza rosyjski rynek.
Reklama

Leroy Merlin wycofuje się z Rosji

- Po ponad 18 latach działalności w Rosji opuszczamy ten rynek. Przekazanie kontroli nad Leroy Merlin lokalnemu zarządowi powinno ocalić miejsca pracy 45 000 osób. Proces ten jest efektem rozpoczętych kilka miesięcy temu prac związanych z międzynarodowymi regulacjami. Jest następstwem wstrzymania przez ADEO wszystkich nowych inwestycji w Rosji i stopniowego uniezależniania się lokalnych operacji - oświadcza Grupa Adeo.

Leroy Merlin ma 100 sklepów w Rosji

Transakcja będzie podlegała zatwierdzeniu przez odpowiednie władze w Rosji.

W Rosji sieć Leroy Merlin ma około 100 marketów zlokalizowanych w 62 miastach. 

We wrześniu 2022 r. Grupa ADEO pisała, że od pierwszego dnia potępia militarną agresję Rosji na Ukrainę, której skutki są tragiczne dla ludności.

Firma pisała wtedy, że zdecydowała się na:

● wstrzymanie nowych inwestycji ADEO w Rosji,
● wstrzymanie importu produktów z Rosji.
● wstrzymanie wszelkiego finansowania Leroy Merlin Rosja.

- Na Ukrainie w centrum naszych zainteresowań znajduje się ochrona i bezpieczeństwo naszych pracowników, a szerzej – 700 rodzin naszych ukraińskich zespołów. Od pierwszego dnia konfliktu zamknęliśmy wszystkie 6 sklepów Leroy Merlin Ukraina, aby nasi pracownicy mogli zająć się swoimi rodzinami, jednocześnie kontynuując wypłatę wynagrodzeń, oprócz natychmiastowej doraźnej pomocy finansowej na mieszkanie i żywność - podano wtedy.

Grupa Adeo do której należy m.in. sieć Leroy Merlin, jest liderem w Europie i trzecim największym graczem na świecie w branży majsterkowania i DIY, dzięki obrotom w wysokości 26 mld euro w 2020 r.

Jaki inne marki oprócz Leroy Merlin ma Grupa? Bricoman, Zôdio, Weldom, Kbane, Alice délice, Bricocenter, Décoclico.fr, Lightonline oraz Quotatis.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum