Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Liczba sklepów, które oferują usługę cash back zwiększyła się o 5 tys.

Wypłatę sklepową (cash back) oferowało na koniec września 2015 r. około 90 tys. placówek handlowych. Oznacza to, że w okresie trzeciego kwartału 2015 r. liczba takich placówek wzrosła, o 5 tys. punktów - pokazują najnowsze dane NBP.
Reklama

Na przestrzeni trzeciego kwartału 2015 r. dokonano 2,1 mln wypłat sklepowych (cash back) i było
ich o 135 tys. więcej w porównaniu do kwartału poprzedniego, co oznacza wzrost o 6,8%. Przekroczenie progu 2 mln transakcji w przeciągu kwartału świadczy o rozpowszechnianiu
się na rynku polskim wypłat sklepowych. Rosnąca dostępność do wypłat tego typu oraz świadomość klientów, co do możliwości korzystania poboru gotówki przy kasie sklepowej jest
warunkiem koniecznym do dalszego popularyzowania tej usługi na naszym rynku.

Obecnie średnio dziennie przeprowadzanych jest ok. 23,1 tys. transakcji w skali całego kraju (w
poprzednim kwartale średnio dziennie przeprowadzonych zostało 21,8 tys.). Należy brać pod
uwagę fakt, iż wypłaty sklepowe stanowią niewielką część wszystkich przeprowadzanych transakcji kartowych. W trzecim kwartale jedna wypłata sklepowa przypadała średnio na 92 wypłaty bankomatowe. W trzecim kwartale 2015 r. transakcji cash back dokonano na łączną kwotę 220,7 mln zł, tj. o 18,2 mln zł więcej w porównaniu do poprzedniego kwartału, co stanowi wzrost o 9%.

Średnia wartość pojedynczej transakcji sklepowej dokonywanej przy użyciu karty wynosiła 104 zł.

Usługa jest dostępna na polskim rynku od 2006 r. Umożliwia posiadaczom kart wypłatę gotówki przy okazji płacenia za zakupy w placówce handlowej. Użytkownicy kart mogą wypłacić do 300 zł gotówki, niezależnie od wysokości transakcji bezgotówkowej dokonanej kartą.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum