Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl podnosi wynagrodzenia. Ile można zarobić?

Lidl podniesie stawki płac wszystkim pracownikom sklepów i magazynów w Wielkiej Brytanii. Detalista planuje zainwestować w wynagrodzenia łącznie 39,5 mln funtów.
Reklama

Lidl podniesie wynagrodzenia

Lidl podniesie wynagrodzenia wszystkim pracownikom sklepów i hurtowni w Wielkiej Brytanii, aby wesprzeć ich w czasie kryzysu związanego z rosnącymi kosztami utrzymania.

Niemiecki dyskonter twierdzi, że jest najlepiej płacącą siecią handlową w Wielkiej Brytanii i planuje zainwestować w pracowników łącznie 39,5 mln funtów.

 

Ile zarobią pracownicy Lidla w Wielkiej Brytanii?

Od 1 października podstawowe stawki wzrosną z 10,10 funtów do 10,90 funtów za godzinę poza Londynem i z 11,30 funtów do 11,95 funtów za godzinę w obrębie autostrady M25.

Przyniesie to bezpośrednie korzyści ponad 23,5 tys. pracownikom Lidla w całym kraju, a pełnoetatowy pracownik zarobi około 2000 funtów więcej rocznie.


Podwyżka o 10-14,5 proc. od zeszłego roku oznacza, że ​​40 proc. pracowników opłacanych godzinowo będzie zarabiać 12 funtów na godzinę w wyniku stażu pracy.

Lidl: To już druga podwyżka płac w tym roku

- Wprowadziliśmy te podwyżki, aby podkreślić kluczową rolę i niestrudzone wysiłki naszych kolegów pracujących w 935 sklepach i 13 magazynach. Bez zaangażowania pracowników, nasza firma nie mogłaby tak sprawnie działać – powiedział dyrektor generalny Lidla w Wielkiej Brytanii, Ryan McDonnell.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum