Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl ma 700 sklepów w Wielkiej Brytanii. Placówki otwiera w nowoczesnym koncepcie (galeria)

Lidl otworzył w tym tygodniu pięć nowych sklepów w Wielkiej Brytanii i obecnie posiada na tamtym rynku 700 placówek – informuje IGD Retail Analysis. Nowe placówki otwierane są w nowoczesnym i bardziej wygodnym dla klientów koncepcie.
Reklama

Nowe sklepy w Edynburgu, Stockton on Tees, Hull, Polegate (East Sussex) i Rosehill (południowym Londynie) pokazują, że spółka realizuje program przyspieszenia otwarć. W lipcu ubiegłego roku prezes Christian Härtnagel ogłosił, że Lidl podwoi wskaźnik otwarcia sklepów do 50-60 rocznie w najbliższej przyszłości. Od tego czasu otwarto 30 sklepów. Kolejnych 30 sklepów zostanie zmodernizowanych w roku 2017/18, w ramach planu inwestycyjnego o wartości 1,45 mld funtów.

Nowe sklepy wykorzystują najnowszą koncepcję Lidl, formatu z bardziej przestronną powierzchnią, która ma na celu poprawić wrażenia klientów i wygodę przemieszczania się po sklepie. Większe kasy sprawiają, że proces kasowania jest mniej intensywny dla kupujących, podczas gdy obszary podwójnego pakowania dają więcej czasu klientom na spakowanie zakupów. Sklepy mają również wyróżnione obszary z atrakcyjnymi towarami ze świeżą żywnością, piekarniami w sklepach, ofertą win i zwiększoną przestrzenią dla nieżywnościowych linii WIGIG. Ponadto w nowych sklepach znajdują się również kasy samoobsługowe oraz toalety dla klientów i urządzenia do przewijania dzieci.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum