Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl przejmie 27 sklepów amerykańskiej sieci Best Market

Spółki Lidl i Best Market, operator sieci sklepów w USA, podpisały umowę, w ramach której Lidl przejmie 27 sklepów Best Market w Nowym Jorku i New Jersey. Umowa umożliwia Lidlowi zbudowanie silnej pozycji w regionie i rozpoczęcie działalności na Long Island – informuje serwis IGD Retail Analysis.
Reklama

Lidl zacznie konwertować sklepy do swojego formatu na początku przyszłego roku, w ramach dużego programu inwestycyjnego. Jest to pierwsze przejęcie Lidl w Stanach Zjednoczonych, po otwarciu pierwszych sklepów w USA w ubiegłym roku.

- Lidl działa w mniej niż 60 lokalizacjach - ekspansja kazała się wolniejsza niż początkowo przewidywano. Jednak detalista wciąż dostosowuje swoje podejście do rynku, w tym strategię marketingową – czytamy w opinii IGD Retail Analysis.

Analitycy IGD przypominają, że w maju nowym prezesem został mianowany Johannes Fieber.

- Obecna transakcja jest pierwszą poważną zmianą w strategii od czasu powołania nowego CEO. Firma może być otwarta na kolejne przejęcia, aby szybciej osiągnąć zakładaną skalę wzrostu – napisali analitycy.

Ich zdaniem, zintegrowanie klasycznego formatu sklepów Best Market będzie stosunkowo małym wyzwaniem dla Lidla. Jak przypomnieli, główny konkurent Lidla, Aldi, jest na dobrej drodze do zrealizowania swojego planu osiągnięcia 2.500 sklepów do końca 2022 roku.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum