Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl przejmuje touroperatora JT Touristik

Syndyk zajmujący się likwidacją niemieckiego touroperatora JT Touristik sprzedał go Lidlowi. Marka ma pozostać na rynku, ale z firmą rozstaje się jej założycielka i prezes - Jasmin Taylor – informuje Rzeczpospolita.
Reklama

Syndyk Stephan Thiemann zdecydował o sprzedaży JT Touristik niemieckiej sieci spożywczej Lidl, która jest właścicielem Lidl-Reisen – podaje portal branżowy Travel Talk. Zgodnie z umową marka touroperatora zostanie utrzymana, a wszyscy pracownicy (60 osób) nadal będą w niej zatrudnieni. Z początkiem roku ze spółki odejdzie jedynie Jasmin Taylor, założycielka i dotychczasowa prezes JT Touristik.

Klienci JT Touristik nie muszą się martwić o swoje wycieczki. Lidl zapowiada, że wszystkie imprezy, które zostały dotychczas zarezerwowane, nawet z wylotem w przyszłym roku, odbędą się zgodnie z planem. Kolejne zostaną udostępnione do sprzedaży od połowy stycznia. Niemieckie media już w zeszłym tygodniu informowały o zainteresowaniu Lidla JT Touristik. Umowa w tej sprawie została jednak podpisana dopiero w zeszłą sobotę. Transakcję musi zaakceptować jeszcze urząd antymonopolowy. Zakończenie całego procesu planowane jest na początek 2018 roku. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum