Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl przyznał nagrodę za ekologiczny projekt

Zaangażowanie społeczne, umiejętności przywódcze, organizacja pracy, zarządzanie czasem i praca w grupie – rozwijanie kompetencji przyszłości było głównym celem projektu Zwolnieni z Teorii, którego partnerem jest Lidl Polska. Siec przyznała nagrody.
Reklama

Przez wiele tygodni ponad 3200 uczniów szkół ponadpodstawowych pracowało nad praktycznymi zadaniami, które miały realny wpływ na otoczenie. Ostatecznie ukończono kilkaset przedsięwzięć w całej Polsce. Tematyka projektów była ogromnie zróżnicowana: od projektów ekologicznych i prozdrowotnych, przez aktywizację seniorów aż po pomoc zwierzętom.

We wrześniu 2022 r. ruszyła trzecia edycja programu Mniej Plastiku, którego inicjatorem jest Lidl Polska. Młodzież uczestnicząca w programie realizuje projekty społeczne na rzecz redukcji lub recyklingu plastiku zgodnie ze strategią REset Plastic Grupy Schwarz. Strategia ta wynika ze świadomości odpowiedzialności za środowisko. Obejmuje pięć obszarów działania: od redukowania i projektowania przez recykling i niwelowanie wykorzystania plastiku po innowację oraz edukację.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Lidl Polska jako partner olimpiady przyznał nagrodę specjalną dla zespołu, który wykazał się szczególnym zaangażowaniem i pomysłowością w obszarze redukcji plastiku. Czek na kwotę 5000 zł odebrał zespół licealistek z Krakowa z projektu „invECO”. Zespół został nagrodzony za przemyślaną strukturę projektu obejmującą cztery elementy: uświadamianie, edukację, inspirowanie i działanie. Przeprowadził wiele działań edukacyjnych w temacie redukcji plastiku i gospodarki obiegu zamkniętego w tym warsztaty w szkołach, podcasty, open change event – promujący użycie przedmiotów z drugiego obiegu, publikacje w social mediach oraz konkursy. Działania realizowane w ramach projektu dotarły do ponad  50 tysięcy odbiorców.

Lidl Polska zobowiązał się do zmniejszenia zużycia plastiku. Termin realizacji przyjętych w ramach strategii REset Plastic zobowiązań to 2025 r.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum