Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl testuje kasy samoobsługowe i planuje otwarcie w tym roku 700. sklepu

Lidl otworzył w ubiegłym roku 40 sklepów. Na ten rok planuje większą ekspansję. Obecnie pod logo Lidl działają w Polsce 672 sklepy, a jeszcze w tym roku ruszy 700. sklep.
Reklama

W tym roku Lidl wyposaży kilkadziesiąt sklepów w kasy samoobsługowe. Na razie trwają testy takich rozwiązań.

Sieć chwali się, że drugi rok z rzędu ma niską rotację pracowników wynoszącą poniżej 20 proc. - To rekord branży - mówią nam przedstawiciele Lidla.

Sieć oferuje pracownikom centrów dystrybucji dwudaniowy posiłek za 1 zł. Ponadto, od marca pracownicy sklepów zarabiają od 3 100 zł brutto do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

Sieć podkreśla, że rok 2018 zakończył się dla spółki bardzo dobrze (pozytywna dynamika LfL), chodź zamknięcie sklepów w niedziele było dla detalisty dużym wyzwaniem. Według analityków sprzedaż sieci mogła wzrosnąć nawet o 10 proc. Lidl powiększył także swój udział rynkowy o ok. 50 punktów bazowych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum