Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl w miesiąc liczy na 600 mln zł obrotu dzięki książce "Ryby są super"

Lidl po raz trzeci wprowadza akcję lojalnościową, w której nagrodą za robienie zakupów w tym sklepie jest książka kulinarna. Tym razem jej tematem są ryby i owoce morza, a autorami – Karol Okrasa - szef kuchni oraz Dorota Wellman - dziennikarka, oboje występujący w reklamach sieci. Nakład książki wyniesie 2 miliony egzemplarzy. To dwukrotnie więcej niż w 2013 roku, gdy książka z przepisami "Pascal kontra Okrasa" miała nakład 1 mln egz.
Reklama

W 2013 roku, od 25 listopada do 13 grudnia, czyli w 18 dni sieć była w stanie osiągnąć 300 mln zł obrotu, premiowanego książką kucharską "Pascal kontra Okrasa" (również należało zebrać 6 naklejek po 50 zł, wydanych na zrobienie zakupów). Później sieć dodrukowała 200 tysięcy egzemplarzy książek. Oznaczało to dodatkowe 60 mln zł obrotu dla sieci Lidl w gorącym przedświątecznym okresie.

W tym roku przewidziano od razu nakład na poziomie 2 mln egzemplarzy, co oznacza 600 mln zł obrotu dla sieci Lidl.

Nakład 1 mln egz. miała też książka z przepisami Pawła Małeckiego, która wspierała sprzedaż Lidla przed Wielkanocą 2015.

Książka "Ryby są super" to trzysta stron z 80 przepisami na ryby i owoce morza. Aby zdobyć 1 egzemplarz należy zebrać sześć naklejek, które są przekazywane za zakupy o wartości minimum 50 zł. Po zebraniu naklejek należy dopłacić w kasie sklepu 1 grosz i odebrać książkę „Ryby są super". Z promocji wyłączone są napoje alkoholowe w tym piwa, wyroby tytoniowe, produkty lecznicze, preparaty do początkowego żywienia niemowląt oraz przedmioty służących do karmienia piersią.
Akcja trwa od dnia 23 listopada 2015 r. do dnia 24 grudnia 2015 r. lub do wyczerpania zapasów. Uczestnicy zostaną poinformowani o wyczerpaniu książku poprzez stosowne informacje umieszczone w strefie kas w sklepach Lidl oraz na stronie internetowej lidl.pl.

Obecnie w asortymencie stałym Lidla są m.in.: łosoś, dorsz bałtycki, pstrąg oraz okoń morski. Lidl pozyskuje je m.in. od takich dostawców, jak: PPHU Atlantic Sebastian Grabowski, Sona, Abramczyk, Fabryka MIESZKO.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum