Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl wycofa płatne foliówki ze sklepów w Walii

Lidl jest gotowy do usunięcia plastikowych toreb za 9 pensów ze sklepów w Walii, w ramach próby dalszego ograniczania odpadów z tworzyw sztucznych.
Reklama

Torebki znikną ze sklepów 1 maja. Brytyjski oddział Lidla już wcześniej twierdził, że torebki były coraz częściej używane jako jednorazówki.

Lidl zapowiedział, że oceni reakcję klientów i wpływ tej decyzji na środowisko. Sieć spodziewa się, że zaoszczędzi równowartość ponad 150 ton plastiku i doprowadzi do sprzedaży ponad pięciu milionów mniej toreb rocznie. Jeśli test się powiedzie, projekt będzie można wdrożyć we wszystkich sklepach Lidla w Wielkiej Brytanii, potencjalnie oszczędzając około 2500 ton plastiku rocznie i sprzedając ponad 80 milionów toreb mniej.

Lidl w 2018 roku wycofał już ze sprzedaży plastikowe torebki za 5 pensów, więc teraz sieć przechodzi na kolejny poziom. Decyzja Lidla dotyczy 54 sklepów sieci w całej Walii.

Dyskonter wprowadzi także nowe torby z bawełny i juty do swojego asortymentu tego lata i nadal będzie oferować klientom w Walii mocniejsze torby za 38 pensów i worek do zamrażarki za 65 pensów.

Proces ten jest częścią ogólnego zobowiązania Lidla do ograniczenia opakowań plastikowych w brytyjskich sklepach o 20 procent do roku 2022. Ma również na celu zapewnienie, aby opakowania produktów marki własnej były zdatne do recyklingu/wielokrotnego użytku do 2025 r.

Rzecznik rządu Walii powiedział: - Walia była pierwszym krajem w Wielkiej Brytanii, który wprowadził opłatę od jednorazowych toreb na zakupy i cieszymy się, że Lidl wybrał Walię jako miejsce inicjatywy, która pomoże konsumentom w zrozumieniu wagi tego problemu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum