Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl z historycznym wynikiem sprzedaży

Sieć dyskontów Lidl po raz pierwszy w historii przekroczyła granicę 100 mld euro sprzedaży, a jej spółka macierzysta Grupa Schwarz, również osiągnęła dobre wyniki. Oznacza to, że nowy prezes, Gerd Chrzanowski, nie zmarnował swojej szansy na dobry start.
Reklama

Wyniki za rok finansowy 2021/22 to kamień milowy dla Lidla: detalista odnotował sprzedaż w wysokości100,8 mld euro. To wzrost o 4,7 proc. Wzrost obrotów wynika częściowo z otwarcia 300 nowych sklepów.

Dobre wyniki Grupy Schwarz

Cała Grupa Schwarz odnotowała dobre wyniki: obroty wzrosły ze 125,3 mld euro do 133,6 mld euro. Sieć hipermarketów Kaufland zwiększyła swoje obroty o 7,4 proc., do 27,3 mld euro. Całkowity obrót grupy w internecie wyniósł 1,7 mld euro. Grupa prowadzi ponad 13,3 tys. sklepów i zainwestowała w zeszłym roku około 8 mld euro w rozbudowę, modernizację i cyfryzację.

Dobre dane są wsparciem dla dyrektora generalnego Gerda Chrzanowskiego, który objął urząd w bieżącym roku finansowym po wewnętrznej walce o władzę w grupie i postanowił przeprowadzić w firmie rewolucję. Chce zmienić ściśle zarządzanego, tradycyjnego sprzedawcę detalicznego w sprawną, cyfrową firmę.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum