Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl z kolejną promocją na karpia

W Lidlu od 20 grudnia do soboty 24 grudnia wszyscy klienci  tej sieci sklepów kupią płaty polskiego karpia w cenie - 3,49 zł za 100g, czyli 34,90 zł za kg.
Reklama

Płaty karpia sprzedawane w sklepach Lidl Polska pochodzą z Polski. Są świeże, dowożone codziennie. W dniach 12-14 grudnia ich cena wynosiła 4,99  zł/ 100g. W weekend 17- 18 grudnia obowiązywała specjalna akcja promocyjna: za zakup 1 kg karpia  (49,90 zł), klienci otrzymają w aplikacji Lidl Plus kupon rabatowy o jego wartości.

Promocja na karpia w Stokrotce

Od piatku do niedzieli (16-18.12) w sklepach sieci Stokrotka można kupić płaty świeżego, polskiego karpia w cenie 3,79 zł za 100 gram. Oferta skierowana jest do użytkowników aplikacji mobilnej Nasza Stokrotka i obowiązuje po jej zeskanowaniu. Dodatkowo przy zakupie minimum 1 kilograma karpia klienci otrzymają w aplikacji dodatkowe 50 Płatków, które można wymienić na kupony, pozwalające na zakup produktów w bardzo niskich cenach – nawet za 1 grosz.

W czasie trwania promocji użytkownik może skorzystać z oferty w aplikacji jeden raz. Karp będzie jednak dostępny w Stokrotce w korzystnej cenie również bez aplikacji. 100 gram płatów świeżego karpia kosztuje w tej ofercie 3,99 zł, czyli 39,90 zł za kg.

Dlaczego warto jeść karpia? 

Karpia warto jadać nie tylko od święta, ponieważ zawiera nienasycone kwasy omega- 3 i omega- 6, które wspomagają m.in. funkcjonowanie układu krążenia i pracę mózgu. To także źródło białka, wapnia oraz kolagenu, wpływającego pozytywnie na strukturę skóry i stawów. Ponadto w mięsie karpia znajdują się witaminy (m.in. A, D, E) oraz mikroelementy: potas, żelazo, sód. Spożywanie tej ryby, podobnie jak wielu innych, jest więc korzystne dla zdrowia.

Choć karp został sprowadzony do Polski prawdopodobnie już w XII w., sztandarową, polską potrawą wigilijną, stał się dopiero w czasach powojennych – ze względu na łatwość jego hodowli. 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum