Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lidl zmieni zasady marketingu, by chronić dzieci przed cukrem i solą

Lidl zamierza do 2025 roku oferować swoim klientom gamę produktów do świadomego i zrównoważonego stylu życia, m.in. poprzez: rozszerzenie asortymentu roślinnego o małym śladzie węglowym, powiększenie udziału produktów pełnoziarnistych w ofercie oraz nowy standard w marketingu.
Reklama

Lidl obecnie pracuje również nad rozszerzoną wersją polityki zakupowej dot. świadomego odżywiania, która ma się ukazać do końca roku. Lidl Polska – opublikował pierwszą wersję tego dokumentu w 2019 roku. W „Polityce zakupowej – świadome odżywianie” opisane są zobowiązania sieci w zakresie zdrowego żywienia – np. redukcja zawartości soli i cukru w produktach czy zmniejszenie lub całkowita rezygnacja z wykorzystywania oleju palmowego.

Rozszerzenie asortymentu roślinnego

Im więcej produktów pochodzenia roślinnego spożywamy, tym więcej dobrego robimy dla środowiska, bioróżnorodności i własnego zdrowia. Do 2025 roku Lidl będzie konsekwentnie zwiększał udział roślinnych źródeł białka w swoim asortymencie, m.in. poszerzając gamę produktów wegańskich, takich jak marka własna „Vemondo”. Od 2023 roku sieć będzie obliczała w swoich produktach proporcję źródeł białka zwierzęcego w stosunku do białka pochodzenia roślinnego i zapewniała przejrzystość tych informacji. Do 2025 roku Lidl będzie także stopniowo zwiększał udział produktów pełnoziarnistych w produktach marki własnej.

Nowe standardy w marketingu

Sieć chce również edukować na temat prowadzenia zdrowej diety w młodym wieku. Od stycznia 2023 roku, z wyjątkiem artykułów promocyjnych na Boże Narodzenie, Wielkanoc i Halloween, Lidl skupi się na przeciwdziałaniu komunikatom marketingowym – których odbiorcami mogą być dzieci – dotyczącym żywności o wysokiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, cukru czy soli. Podejmując to działanie, Lidl kieruje się rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Sieć będzie również promowała zdrową i zrównoważoną dietę dla dzieci.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum