Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Łódź: Władze miasta nie będą pobierać czynszu za komunalne lokale użytkowe

Decyzję podjęła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jej zdaniem taki krok ze strony miasta jest niezbędny, aby w czasie pandemii, zapewnić przyszłość łódzkim przedsiębiorcom i usługodawcom.
Reklama

Pomoc dla lokalnych przedsiębiorców prezydent Łodzi Hanna Zdanowska obiecała już 20 marca. Wtedy też, o zawieszenie pobierania opłat czynszowych dla biznesu do władz miasta apelowali przedstawiciele miejskiego, opozycyjnego klubu radnych PiS.

W poniedziałek po południu Urząd Miasta przesłał PAP nagranie z wypowiedzią prezydent Zdanowskiej: "Podjęłam decyzję o zwolnieniu z czynszu lokali użytkowych należących do miasta" - oznajmiła prezydent Łodzi.

Hanna Zdanowska podkreśla, że zwolnienie z czynszu komunalnego dla łódzkich przedsiębiorców i usługodawców podyktowane jest troską o ich działalność w niedalekiej przyszłości, kiedy skończy się epidemia koronawirusa.

"Uważam, że jest to w tej chwili konieczne, aby utrzymać miejsca pracy" - powiedziała Zdanowska o zwolnieniach z opłat czynszowych dla biznesu i usług.

Chodzi o właścicieli firm, którzy, jeszcze do niedawna, zatrudniali coraz więcej pracowników, a teraz przyszłość tych przedsiębiorstw jest zagrożona.

Na razie nie wiadomo na jak długo władze Łodzi zawiesiły opłaty czynszowe za użytkowe lokale komunalne dla przedsiębiorców.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum