Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lokal gastronomiczny Baltony na lotnisku w Katowicach

Po podpisaniu w sierpniu br. umowy koncesyjnej na prowadzenie gastronomii w terminalu Non Schengen lotniska Katowice Pyrzowice, w październiku działalność rozpoczął lokal gastronomiczny Baltony. Do końca miesiąca wypracował ponad 130 tys. zł przychodu.
Reklama

W październiku grupa Baltona zanotowała wzrost przychodów do poziomu 32,1 mln zł. Za 10 miesięcy br. przychody wzrosły o 26 proc. do 372,5 mln zł.

Wzrost skonsolidowanych przychodów grupy Baltona w październiku był na poziomie 1 proc. rok do roku. W poszczególnych segmentach działalności Grupy Baltona, szczególnie w sprzedaży na lotniskach, wzrosty były jednak wyższe. Sprzedaż Baltony w sklepach duty free na lotniskach w Polsce wzrosła w październiku o 4,2 proc.. Przychody ze sprzedaży na lotniskach zagranicznych, na których Baltona prowadzi sklepy duty free, wzrosła o 10 proc. w porównaniu rok do roku.

- Ogółem sprzedaż w segmencie sklepów i gastronomii na lotniskach w kraju i za granicą wzrosła w październiku tego roku o prawie 9 proc. w porównaniu do października 2014 r. Również w segmencie sprzedaży dla placówek dyplomatycznych mieliśmy wzrost sprzedaży o ponad 5 proc., pomimo rezygnacji w kwietniu br. z nierentownej sprzedaży dyplomatycznej w regionie Europy Wschodniej, która w październiku 2014 roku generowała poniżej 1 mln zł przychodów – mówi Piotr Kazimierski, prezes zarządu spółki PHZ Baltona S.A.

- Na koniec chciałbym wspomnieć o rozpoczęciu w październiku działalności gastronomicznej Baltony na lotnisku w Katowicach, która dodała w tym miesiącu do wyniku sprzedaży ponad 130 tysięcy złotych. W segmencie sprzedaży gastronomicznej wyróżnić chciałbym także lotniska w Rzeszowie i Modlinie, na których w październiku zanotowaliśmy odpowiednio 20 i 10 procentowy wzrost sprzedaży – dodaje.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum