Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

LPP kupi energię od Grupy Figene

Zarząd FIGENE CAPITAL S.A. poinformował, że 9 września br. otrzymał od spółki zależnej FIGENE Energia Sp. z o. o. informację o zaakceptowaniu przez LPP S.A. oferty dotyczącej zawarcia długoterminowej umowy sprzedaży energii pochodzącej ze źródeł OZE realizowanych przez Grupę FIGENE.
Reklama

Zgodnie z przyjętymi założeniami określonymi w ofercie, FIGENE Energia będzie dostarczała energię od 1 stycznia 2023 r. przez okres 10 lat, z możliwością przedłużenia kontraktu o okres dodatkowych 5 lat. Kontrakt pokrywa całkowite potrzeby LPP S.A. w zakresie zabezpieczenia energii elektrycznej na terenie Polski a wolumen energii, który zostanie zakontraktowany w ramach współpracy pomiędzy Grupą FIGENE a LPP S.A. przez okres 10 lat wynosi 358 000 MWh.

Dla LPP S.A. współpraca z Grupą FIGENE wpisuje się w realizowaną Strategię Zrównoważonego Rozwoju na lata 2020-2025 „For People For Our Planet”.
Dla Grupy FIGENE współpraca z LPP S.A. ma charakter strategiczny i stanowi istotny krok w ramach realizowanej strategii poprzez zabezpieczenie sprzedaży energii elektrycznej pochodzącej z realizowanych przez Grupę FIGENE projektów wiatrowych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum