Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lubelska Stokrotka testuje nowe urządzenia chłodnicze

Lubelska Stokrotka przy ulicy Osmolickiej testuje nowe rozwiązania chłodnicze. Po raz pierwszy w Polsce wykorzystano tego typu urządzenia w placówce handlowej.
Reklama

Sklep Stokrotka w Lublinie przy ulicy ul. Osmolickiej został oddany do użytku we wrześniu 2018 r.
W placówce zastosowano rozwiązanie układu chłodniczego oparte na agregatach chłodniczych waterloop system.

Firma Schiessl Polska, która jest dystrybutorem urządzenia podkreśla, że po raz pierwszy w Polsce wykorzystano tego typu urządzenia w placówce handlowej.

- Powstała modelowa instalacja chłodnicza do przetestowania przez inwestora pod kątem kosztów eksploatacji i optymalizacji zużycia energii elektrycznej w porównaniu z układami chłodniczymi pracującymi na R744 (CO2) oraz tradycyjnymi czynnikami chłodniczymi HFC. Agregaty chłodnicze waterloop system serii SHS  to rozwiązanie do zastosowań w chłodnictwie komercyjnym, oferujące do 25% mniejsze zużycie energii w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Stanowią alternatywę klasycznego, zcentralizowanego układu z zespołem sprężarkowym obsługującym witryny chłodnicze za pomocą długich przewodów rozprowadzających czynnik chłodniczy - opisuje spółka.

Instalacja chłodnicza w Stokrotce składa się z ośmiu niezależnych, średniotemperaturowych układów chłodniczych pracujących w systemie waterloop. Oznacza to, że wszystkie układy połączone są wspólnym obiegiem wodnym służącym do odbioru ciepła od poszczególnych skraplaczy wodnych. Zebrane ciepło jest odprowadzane na zewnątrz, może być też dalej wykorzystane np. do podgrzewania ciepłej wody.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum