Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Magazyn 7R Logistics obsłuży Światowe Dni Młodzieży

Centrum Logistyczne 7R Logistic Kraków-Kokotów I zostało otwarte. Obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 13 250 m2 to pierwszy budynek, który powstał w ramach 9-hektarowej działki dewelopera w Kokotowie, na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.  7R Logistic został dostawcą usług logistycznych Światowych Dni Młodzieży.
Reklama

Centrum Logistyczne 7R Logistic Kraków Kokotów I to pierwszy magazyn, który został wybudowany przez 7R Logistic w Kokotowie. Kolejny etap inwestycji to 40 000 m2 dostarczone w postaci trzech następnych magazynów. W sierpniu 2016 roku ruszy budowa pierwszego z nich. W długoterminowych planach dewelopera jest stworzenie parku logistycznego o łącznej powierzchni 150 000 m2.

Wartość inwestycji to 26 milionów złotych. Projekt został częściowo sfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (12,5 mln zł). W ramach dofinansowania, w magazynie został wdrożony nowoczesny system do autoidentyfikacji i śledzenia towarów, oparty o technologię RFID (radiową).

Pierwszy z magazynów, powstający w ramach inwestycji 7R Logistic w Kokotowie, został wyposażony w technologię do automatycznej identyfikacji towarów, bazującą na komunikacji radiowej. Jest to pierwsze w Polsce wdrożenie tego systemu, na tak dużą skalę.

- W magazynie 7R Logistic został wdrożony system STAR do automatycznej identyfikacji towarów, stworzony przez firmę Mojix. Sygnały radiowe są emitowane przez specjalne anteny, które aktywują etykiety umieszczone na paletach, pojedynczych kartonach czy produktach. Odbiornik STAR odczytuje sygnały nadawane przez znaczniki z odległości nawet 200 metrów i przesyła dane do komputera. System wskazuje położenie oznakowanych obiektów z dokładnością do jednego metra. Zapewnia też lokalizację towaru w przestrzeni trójwymiarowej. Tak skonfigurowane rozwiązanie zostało zintegrowane, przez Instytut Logistyki i Magazynowania z magazynowym systemem informatycznym oraz aplikacją wizualizującą całą przestrzeń magazynu. Takie rozwiązanie pozwala na znaczące przyspieszenie wykonania operacji magazynowych, minimalizuje ilość popełnianych błędów, zwiększą wydajność i komfort pracy magazynierów oraz ogranicza ilość papierowych dokumentów - mówi dr Michał Grabia z  Instytutu Logistyki i Magazynowania.

W lipcu 2016 roku w bezpośrednim sąsiedztwie magazynu będzie odbywać się główna Msza Św. z okazji Światowych Dni Młodzieży.

- W naszym magazynie w Kokotowie będą przechowywane plecaki pielgrzyma, które stanowią część pakietu pielgrzyma. Pierwszych ich dostaw spodziewamy się już w styczniu 2016 roku. Łącznie będzie to około 4.000 palet. Oprócz plecaków pielgrzyma, w naszym obiekcie będziemy również magazynować wodę, która będzie rozdawana pielgrzymom. - Tomasz Lubowiecki, prezes 7R Logistic S.A.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum