Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Makłowicz i Synowie na rynku dań gotowych

Firma Pamapol podpisała na 30 lat umowę ze spółką Propinquus, której głównym wspólnikiem jest Robert Makłowicz. Firma Makłowiczów rozwinie działalność związaną z importem i dystrybucją m.in. konserw, dań gotowych i smarowideł. Wszystkie produkty - nawet te pochodzące od różnych producentów - będą sprzedawane pod marką "Makłowicz i Synowie".
Reklama

6 marca 2023 r. firmy Pamapol i Propinquus podpisały umowę o współpracy, w ramach której będą tworzyć produkty spożywcze. Pamapol zobowiązał się zapewnić spółce joint venture, której wspólnikami będą Propinquus oraz Pamapol, moce produkcyjne oraz finansowanie, a Propinquus zobowiązał się wnieść do zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa, w tym prawa z umowy licencyjnej na unijne znaki towarowe "Makłowicz i Synowie", objęte prawem z rejestracji udzielonym przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

Pamapol podpisał na 30 lat umowę z firmą Roberta Makłowicza

- Pamapol będzie właścicielem udziałów stanowiących 60% kapitału zakładowego, a Propinquus - 40%. Pamapol wniesie do spółki wkład gotówkowy w wysokości 2 mln zł, a Propinquus - wkład niepieniężny o wartości 1,2 mln zł, w postaci zespołu składników majątkowych Propinquus, tworzących łącznie dział marketingu i sprzedaży produktów Propinquus, w skład którego wchodzą m.in. prawa do korzystania z receptur wytworzenia produktów, prawa i obowiązki wynikające z zawartych umów o pracę z pracownikami Propinquus wchodzącymi w skład ww. działu, prawa i obowiązki Propinquus z jego umowy o udzielenie licencji wyłącznej na korzystanie ze znaku towarowego z Robertem Makłowiczem i Agnieszką Makłowicz prowadzącymi wspólnie działalność gospodarczą w ramach spółki cywilnej pod nazwą "Makłowicz S.C. Agnieszka Makłowicz, Robert Makłowicz", a także prawa i obowiązki Propinquus wynikające z umów z kontrahentami zawartych w ramach działalności Działu Marketingu i Sprzedaży Produktów, i innych - poinformowały firmy.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum