Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Makro w gronie najlepszych pracodawców w Polsce i Europie

Kolejny rok z rzędu MAKRO Polska otrzymało tytuły Top Employer Polska 2023 oraz Top Employer Europe 2023. Wyróżnienia te są zwieńczeniem działań prowadzonych przez firmę z myślą o jej pracownikach.
Reklama

Top Employer Institute jest autorytetem w zakresie badania warunków pracy. To globalna organizacja, która już od 30 lat przeprowadza certyfikację 2 053 firm w 121 krajach. Celem Top Employer Institute jest umożliwienie firmom oceny swojej działalności oraz doskonalenie warunków pracy. Proces certyfikacji składa się z kilku etapów. Jednym z nich jest wypełnienie kwestionariusza z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, obejmującego 6 dziedzin, składających się z 20 tematów, takich jak między innymi strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów oraz well-being.

 Makro z tytułem Top Employer

Uzyskanie tytułów Top Employera to potwierdzenie najwyższych standardów działań w zakresie prowadzonej polityki personalnej. Jako odpowiedzialny i zaangażowany pracodawca MAKRO Polska dba o potrzeby pracowników. Nie tylko zapewnia dostęp do prywatnej opieki medycznej, szerokiego wachlarza świadczeń pozapłacowych, ale także tworząc kulturę dialogu z zespołem, prowadzi badania zaangażowania. Organizowane są również liczne programy szkoleniowo – rozwojowe, między innymi METRO Sustainabilty Leadership Program, Women Leadership Program czy Future Leaders, podczas których każdy pracownik ma możliwość podnoszenia swoich kompetencji.

Istotnym aspektem jest również dbanie o dobrostan pracowników, poprzez webinaria na temat sposobów radzenia sobie ze stresem czy dostęp do profesjonalnego wsparcia. MAKRO Polska bierze udział w targach pracy, podczas których potencjalni kandydaci mają możliwość lepszego poznania firmy. Jednak głównym dowodem na satysfakcję pracowników jest średni staż pracy, który przekracza 10 lat.

– Cieszymy się, że nasze działania wobec pracowników po raz kolejny zostały zauważone i docenione – mówi Katarzyna Kosel, członek zarządu i dyrektor pionu personalnego MAKRO Polska. W imieniu całego zespołu dziękuję za te wyróżnienia. Tytuły Top Employer są dla nas szczególnie ważne, ponieważ cały czas pracujemy nad poprawą warunków pracy. Chcemy, aby nasi pracownicy z dumą mówili o swoim pracodawcy.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum