Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Makro zrezygnuje z freonu w chłodziarkach i zredukuje zużycie energii

Do końca 2023 roku sieć hurtowni planuje przebudowę 2/3 swoich hal pod kątem rezygnacji z freonu w urządzeniach chłodniczych i redukcji zużycia energii.
Reklama

W ramach strategii zrównoważonego rozwoju MAKRO Polska prowadzi szereg działań mających na celu minimalizację negatywnego wpływu na środowisko. Do końca 2023 roku sieć hurtowni planuje przebudowę 2/3 swoich hal pod kątem rezygnacji z freonu w urządzeniach chłodniczych i redukcji zużycia energii.

 

Podstawą polityki zrównoważonego rozwoju prowadzonej przez MAKRO Polska jest m.in. ograniczenie negatywnego wpływu na ekosystem oraz poszanowanie zasad ochrony środowiska. W ramach tej polityki sieć hurtowni wprowadza ograniczenia w zakresie chłodzenia, klimatyzacji i ogrzewania oraz przeprowadza wymianę oświetlenia na energooszczędne.

Celem MAKRO jest całkowita rezygnacja z freonu do 2030 roku. Poprzez projekt „Freon Exit Program” firma prowadzi wymianę wszystkich urządzeń chłodniczych i wprowadza nowy system, który wykorzystuje gaz CO2, zdecydowanie przyjaźniejszy środowisku naturalnemu.

Sieć hurtowni prowadzi również projekt „Energy Saving Program”. We wszystkich placówkach oświetlenie wymieniane jest na LED, wprowadzona została automatyczna optymalizacja zużycia energii oraz kontrola pomiaru temperatur. Dodatkowo w halach MAKRO odzyskuje się ciepło, które służy do ogrzewania wody oraz strefy kas. Dzięki instalacji dodatkowych nowoczesnych injectorów w układzie chłodniczym firma likwiduje zagrożenia wyciekami freonu i notuje oszczędności energii na poziomie 25-30%.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum