Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mała rewolucja w Lidlu i Kauflandzie. Chodzi o kadry

Grupa Schwarz, spółka dominująca sieci Lidl i Kaufland, ogłasza zmiany w zarządzie. Nowi szefowie wytyczą kierunek rozwoju firmy.
Reklama

Karuzela kadrowa w Grupie Schwarz

Grupa Schwarz mianowała Christiana Groha na stanowisko dyrektora generalnego Schwarz Service, ze skutkiem od 1 października 2023 r.

Obecnie pełni on funkcję szefa administracji w Lidl International i na nowym stanowisku zastąpi Carstena Theurera.

Od stycznia 2010 r. do lipca 2021 r. Groh zajmował różne stanowiska w Schwarz Service, w tym dyrektora księgowości/bilansów i kontrolingu.

Zmiany w PreZero

Ponadto niemiecka grupa mianowała Wolfa Tiedemanna na stanowisko dyrektora generalnego działu ochrony środowiska PreZero, zastępując Thomasa Kyriakisa.

Tiedemann, który obecnie pełni funkcję dyrektora sprzedaży, logistyki i obszarów centralnych w Lidl International, obejmie nowe stanowisko 1 października br.

Wcześniej przez wiele lat pracował w Lidl Niemcy na stanowisku menadżera usług centralnych.

Theurer i Kyriakis rozstają się z Grupą Schwarz za obopólną zgodą ze względu na odmienne poglądy na temat strategicznego kierunku działalności.

Zmiany w zarządach Lidla i Kauflandu

Pierre Schalbe, szef administracji w Kaufland, zastąpi Christiana Groha na stanowisku szefa administracji w Lidl International.

W swojej ponad 20-letniej karierze w Grupie Schwarz Schalbe piastował różne stanowiska kierownicze w Lidl w Niemczech i za granicą, a także w Schwarz Production.

Od września 2019 roku odpowiada za dział administracji w Kaufland.

Firma mianowała Matthiasa Oppitza na następcę Tiedemanna na stanowisku szefa sprzedaży, logistyki i obszarów centralnych.

Ante Rados zastąpi Schalbe i dołączy do zarządu Kaufland International.

Jako członek kadry zarządzającej odpowiada obecnie za kontroling międzynarodowy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum