Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maląg: naszym celem jest, aby gospodarka wróciła na tory sprzed pandemii

Naszym celem jest przede wszystkim, aby gospodarka jak najwcześniej wróciła na te tory sprzed okresu pandemii - powiedziała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Przekazała, że dzięki pomocy państwa zostało uratowanych "6 mln miejsc pracy".
Reklama

Minister rodziny na wspólnym briefingu prasowym z prezesem PGNiG Jerzym Kwiecińskim wskazała, że priorytetem rządu w czasie pandemii było "ratowanie miejsc pracy oraz zdrowia i życia Polaków".

Przypomniała, że instrumenty, które zostały przygotowane, to "dofinansowania do wynagrodzeń, świadczenia postojowe, mechanizmy, które miały ratować miejsca pracy".

Przekazała, że zostało uratowanych "6 mln miejsc pracy". "Ponad 137 mld zł przekazanych poprzez tarczę antykryzysową, finansową, poprzez tarczę pomocową" - zaznaczyła Maląg. Podkreśliła, że osoby, które straciły pracę, nie zostały pozostawione same sobie przez rząd. Przypomniała, że z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy wprowadzono dodatek solidarnościowy - w wysokości 1400 zł - przyznawany maksymalnie na 3 miesiące, w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. "Od września nastąpił wzrost zasiłku dla bezrobotnych do kwoty 1200 zł" - dodała.

Minister rodziny poinformowała również, że "stopa bezrobocia przez ostatnie trzy miesiące - czerwiec, lipiec, sierpień, wyniosła 6,1 proc.".

"Naszym celem jest przede wszystkim, aby gospodarka jak najwcześniej wróciła na te tory sprzed okresu pandemii. Takim wskaźnikiem pokazującym, jak państwo polskie zadziało, to również są dane z Unii Europejskiej" - powiedziała Maląg. Powołując się na dane Eurostatu podała, że Polska jest na drugim miejscu po Czechach, jeżeli chodzi o stopę bezrobocia. "Spadek produktu krajowego brutto w Polsce szacowany jest na 4,6 proc.; gdzie średnia unijna jest ponad 8 proc." - wskazała.

Podkreśliła, że wszystkie mechanizmy już wdrożone i które dalej będą wdrażane, "przede wszystkim mają służyć ochronie gospodarki, miejsc pracy, ochronie polskich rodzin". 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum