Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maląg: Szacujemy, że w czerwcu przybyło ok. 18 tys. osób bezrobotnych

Szacujemy, że w czerwcu przybędzie ok. 18 tys. osób bezrobotnych – poinformowała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że według danych resortu w końcu tego roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa.
Reklama

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniała w Polskim Radiu 24, że 30 maja br. w Polsce było 1 mln 11 tys. bezrobotnych i sześcioprocentowa stopa bezrobocia.

Maląg podkreśliła, że rząd pamięta o osobach, które straciły pracę w wyniku epidemii po 15 marca, a były na umowach o pracę. "Inne mechanizmy wsparcia były też z tarczy antykryzysowej. Dodatkowe wsparcie, które zaproponował pan Andrzej Duda, dodatek solidarnościowy jest wypłacany w czerwcu, lipcu, sierpniu. Mieliśmy złożonych ok. 56 tys. wniosków, świadczenia są wypłacane. A więc przede wszystkim musimy spojrzeć na to, jak rynek pracy w wyniku tych instrumentów, które zostały wdrożone w tarczach antykryzysowych, zareagował i czy rzeczywiście te instrumenty były dobrze przygotowane. Te dane potwierdzają, że tak" - oceniła.

Szefowa MRPiPS dodała, że każdego dnia obserwuje napływ bezrobocia. "Mamy zakończony czerwiec. Kiedy porównamy go do analogicznego okresu maja tego roku to przybędzie nam osób bezrobotnych mniej niż w maju. Z naszych danych, które posiadamy w ministerstwie, szacujemy, że przybędzie za czerwiec ok. 18 tys. osób bezrobotnych" - poinformowała.

Pytana o to, jaka może być stopa bezrobocia na koniec roku, Maląg odpowiedziała, że zachowuje "umiarkowany optymizm". "Z naszych danych wynika, że na koniec roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa. Przede wszystkim wszelkie działania, które rząd podejmuje we współpracy z prezydentem, mają chronić miejsca pracy, napędzać polską gospodarkę poprzez inwestycje i właśnie ten kierunek pokazuje, że jest kierunkiem właściwym dla dobra Polaków" - zaznaczyła.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum