Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maląg zapewnia: świadczenia społeczne nie są zagrożone

Świadczenia społeczne nie są zagrożone, nawet nie ma rozmyślań czy dywagacji w rządzie, gdzie moglibyśmy na Polakach zaoszczędzić - mówiła w piątek w Głuszynie (woj. kujawsko-pomorskie) minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Reklama

Minister rodziny wzięła udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym na plaży w Głuszynie. Podczas spotkania z mieszkańcami szefowa MRiPS podkreśliła, że priorytetem rządu jest teraz zapewnienie obywatelom poczucia bezpieczeństwa.

Zapewniła, że rząd stara się prowadzić stabilną, systematyczną politykę prorodzinną.

Minister wskazała na dotychczasowe działania w zakresie wsparcia rodzin. Wymieniła m.in. program "Rodzina 500 plus, "Dobry start", Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czy dofinansowanie do opieki żłobkowej.

"Dzięki dobremu gospodarowaniu budżetem państwa, uszczelnianiu systemu, by pieniądze z niego nie wypływały, w tym trudnym czasie, wpierw pandemii, a teraz wojny w Ukrainie, rząd silnie wspiera polskie rodziny" - dodała minister Maląg.

Szefowa resortu rodziny wskazała także na działania w zakresie polityki senioralnej. Przypomniała, że od 25 sierpnia rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. "W tym wyjątkowym czasie, gdy inflacja jest na wysokim poziomie, potrzebne jest wsparcie tych, którzy pomocy najbardziej potrzebują" - powiedziała.

Zapewniła, że wypłata świadczeń społecznych nie jest zagrożona. "Świadczenia społeczne nie są zagrożone. Nawet nie ma rozmyślań czy dywagacji w rządzie, gdzie moglibyśmy na Polakach zaoszczędzić. Nie, my musimy wprowadzać takie działania, aby w miarę suchą nogą przejść ten trudny czas" - podkreśliła minister Maląg.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum