Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Managerowie OLX, Lokalnego Rolnika i Kross zasilą szeregi LESS_

Do spółki Less przychodzi trzech nowych menedżerów z doświadczeniem m.in. w Domodi, Kross SA oraz Żabka Polska.
Reklama


● Wzmocnienia kadrowe to jeden z fundamentów nowej strategii Grupy notowanej na GPW, zakładającej nie tylko dalszy rozwój platformy LESS_, ale także 
● W grudniu 2021 r., w efekcie uchwał podjętych przez NWZA Groclinu, dotychczasowi inwestorzy platformy LESS_ objęli znaczący pakiet akcji Groclin SA. Wkrótce giełdowa spółka ma oficjalnie zmienić nazwę na LESS SA. wejść w kanał sprzedaży offline i segment e-bike.

Do teamu odpowiedzialnego za rozwój marki i umacnianie jej pozycji rynkowej dołączają kolejni doświadczeni menedżerowie. Po Wojciechu Paczce, powołanym na stanowisko wiceprezesa zarządu Groclin SA, są to: Paweł Lewkowicz, Radosław Nowak i Sebastian Starczewski.

– Pracujemy nad rozwojem dodatkowych linii biznesowych, które przedstawimy szczegółowo na koniec stycznia. Będziemy budować wartość także offline, rozwijając równolegle obszar nowych technologii. Szerokie kompetencje tworzonego zespołu wpisują się w nową strategię LESS_, którą wkrótce ogłosimy – wyjaśnia Wojciech Paczka.

Wojciech Paczka związany jest z LESS_ od 2021 r. Od 2016 r. współpracuje z Dawidem Urbanem, odpowiadając za rozwój projektów z jego portfela inwestycyjnego. Od lutego 2022 r. będzie odpowiadać w LESS_ za wdrożenie nowej strategii, rozwój marki oraz realizację kluczowych operacji.

Plany LESS_ zakładają, że swoją działalność opierać będzie na dwóch liniach biznesowych. Pierwsza dotyczy sprzedaży odzieży i przedmiotów używanych – w tym także elektroniki czy zabawek – poprzez dostępny już platformę less.app, ale również poprzez nowe kanały, w tym offline.

– Chcemy zbudować kompletnie nowe doświadczenie dla klientów szukających używanych przedmiotów, a tych w Polsce przybywa. Kluczem jest szerokie dotarcie do użytkowników i zaangażowanie ich w uczestnictwo w gospodarce cyrkularnej. Ponadto, rozwijany przez nas pomysł będzie zawierał element wsparcia charytatywnego – wyjaśnia Wojciech Paczka. Jak dodaje, druga linia to segment rowerów elektrycznych. Za rozwój obu tych obszarów odpowiadać mają nowo pozyskani menedżerowie.

–Rowery elektryczne to segment wpisujący się w parasol koncepcyjny LESS_. Mamy tu naprawdę ambitne plany – komentuje Radosław Nowak, który do LESS_ przechodzi z zarządu Kross SA, gdzie przez kilkanaście lat był wiceprezesem zarządu ds. zakupów, produkcji i logistyki. W LESS_ odpowiadał będzie za część operacyjną w ramach nowego projektu e-bike.

Do teamu dołącza Sebastian Starczewski - marketingowiec z ponad 20-letnim doświadczeniem, zdobytym m.in. w Kompanii Piwowarskiej, Mars, Żabka czy Grupie Żywiec, a ostatnio w Grupie OLX. W LESS_ Starczewski pokieruje działaniami marketingowymi i odpowiadać będzie za wzrost świadomości marki.

Zespół wzmocni też Paweł Lewkowicz, w przeszłości związany m.in. z Ceneo, Homebook, Allani, Urbancity.pl. Był także w zespole zarządzającym Domodi. Do LESS_ przechodzi z Lokalnego Rolnika – przez ostatni rok pełnił tam funkcję Chief Growth Officera.

– W planach mamy m.in. sieć stacjonarnych sklepów second hand, gdzie innowacje będą szły ramię w ramię z produktami z drugiej ręki. To zupełnie nowy rynkowo koncept i tym bardziej cieszy mnie, że mogę być jego częścią – zapowiada Paweł Lewkowicz.

LESS_ to polska platforma do sprzedawania i kupowania rzeczy używanych. Założycielami firmy są inwestujący w nowe technologie Dawid Urban (współtwórca Grupy CHIC) oraz Mateusz Oleksiuk (wcześniej m.in. menedżer w Deloitte). Wśród kluczowych inwestorów LESS_ są m.in. Robert Lewandowski, Krzysztof Pawiński (Grupa Maspex), Adam Kenkel oraz część założycieli Allegro.

W grudniu ub.r. informowano o przejęciu przez Groclin 100 proc. udziałów w spółkach CountMe (właściciel LESS_) i eGroclin w zamian za objęcie przez udziałowców tych spółek 107,1 mln akcji serii J Groclinu. W efekcie tych zmian, LESS_ SA już wkrótce będzie oficjalną nazwą spółki Groclin. Na początek lutego br. LESS_ zapowiedziało prezentację nowej strategii biznesowej – dla LESS_ SA.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum