Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mandat za parkowanie pod sklepem. Jak odwołać się od decyzji?

Parkowałeś pod sklepem Biedronka lub Aldi i dostałeś mandat? Można odzyskać pieniądze. Prezes UOKiK nałożył karę w wysokości 150 tys. zł na firmę TD System, która odpowiadała za parkingi przy sklepach Aldi i Biedronka. Część mandatów była niesłusznie wystawiona. Jak odwołać się od mandatu?
Reklama

Kiedy można odwołać się od mandatu?

Od mandatu może odwołać się każdy, kto niesłusznie został oskarżony o złamanie prawa. W tym przypadku chodzi o mandaty, które uzyskali klienci sklepów Aldi i Biedronki za parkowanie pod dyskontami. Część osób zapomniała pobrać lub zostawić bilet z parkometru w samochodzie. W konsekwencji po powrocie z zakupów do samochodu mogli znaleźć za wycieraczką mandat nałożony przez spółkę TD System. 

Każdy, kto dostał mandat a posiada rachunek ze sklepu z tego dnia może odwołać się od niego, wysłając reklamację do operatora parkingu. W odwołaniu należy załączyć zdjęcie paragonu ze sklepu, mandatu i biletu parkingowego. Niestety reklamację musimy złożyć w 7 dni od otrzymania mandatu. 

 

 

Dlaczego parkingi koło marketów są płatne? 

Jak informują właściciele dyskontów, wprowadzenie opłat za parkowanie powyżej 60 lub 90 minut jest działaniem na rzecz klienta. Chodzi o nieblokowanie miejsc parkingowych dla kolejnych klientów, którzy chcieliby zatrzymać się obok sklepu. Odpowiadając na potrzeby wszystkich konsumentów coraz więcej sklepów sieciowych weszło we współpracę z firmami, które gwarantują ochronę parkingu oraz niezbędne parkometry. 

 

 

Co powinno zawierać odwołanie od mandatu?

Odwołanie od mandatu powinno zawierać:

  • imię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • adres miejsca zamieszkania,
  • serię, numer i wysokość nałożonego mandatu,
  • dokładny opis zdarzenia,
  • wyjaśnienie odwołania od mandatu
  • własnoręczny podpis.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum