Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Marcpol znika z Galerii Podkowa. Będzie nowy operator spożywczy

Jak dowiedział się portal dlahandlu.pl Marcpol zamyka 12. sklep od początku 2016 roku. Tym razem jest to placówka zlokalizowana w Galerii Podkowa w Podkowie Leśnej, przy ul. Gołębiej.
Reklama

Marcpol przetrwał w tej lokalizacji 3 lata od 25 maja 2013 roku. Co ciekawe inwestorem Galerii Podkowa jest firma Marcpol V(obecnie spółka Galeria Podkowa). Prezesem zarządu spółki jest Marek Mikuśkiewicz. Teraz galeria jest w trakcie poszukiwania nowego operatora spożywczego.

Budowa Galerii Podkowa pochłonęła 27,4 mln zł. Tyle wart był kontrakt spółki Mirbud, który budował tę inwestycję.

Od początku roku MarcPol zamknął 12 sklepów, m.in. w Gostyninie, w CH Brama Mazur w Ełku, w Mrągowie, Stanisławowie Pierwszym oraz w Warszawie przy ul. Strumykowej, Bacewiczówny, Morcinka, a także w Białymstoku przy ul. Berlinga 44, w Łukowie przy ul. Warszawskiej 20 oraz w Ostrołęce na Armii Wojska Polskiego. Obecnie do sieci należy 50 placówek.

5 kwietnia odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Marcpolu podczas którego zapadły decyzje związane ze zmianami osobowymi w organach spółki, spowodowane pojawieniem się nowego większościowego akcjonariusza.

Jak dowiedział się portal dlahandlu.pl do rady nadzorczej spółki zostali powołani: Piotr Kalaman (przewodniczący RN) oraz Jacek Cegłowski i Wojciech Budny. Nowa rada podjęła decyzje o czasowym oddelegowaniu Jacka Cegłowskiego (prezes zarządu) i Wojciecha Budnego do zarządu spółki.

Marek Mikuśkiewicz z dniem 5 kwietnia przestał pełnić funkcje w zarządzie spółki.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (10)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum